• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-2385-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

شرایط امروز، ضرورت حضور در راهپیمایی 22 بهمن را صدچندان می‌کند


امام جمعه ابهر تاکید کرد: شرایط امروز، ضرورت حضور در راهپیمایی 22 بهمن را صدچندان می‌کند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با اشاره به فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: شرايط داخلى و خارجى، اهميت حضور مردم را در راهپيمايى ۲۲ بهمن امسال صدچندان مى‏كند، اگر تا ديروز حضور ملت ما براى دلگرمى ملت فلسطين و لبنان بود، امروز چشم ملت‏هاى يمن، عراق، سوريه، مصر، ليبى، تونس، بحرين و ... به ما است.

 

وی تصریح کرد: به عبارت ديگر، ۲۲ بهمن براى آن‏ها بزرگ‏ترين سرمايه معنوى است. ما هر سال در چنين مناسبت‏هايى شاهد خط و نشان كشيدن‏هاى دشمنان اسلام و كشورهاى غربى هستيم. در شرايط فعلى با توجه به توطئه‏هاى متعدد دشمنان انقلاب اسلامى، نياز به وحدت ملى و حركت در مسير انسجام و يكپارچگى بيشتر از گذشته احساس مى‏شود.

 

خطیب نمازجمعه ابهر با تاکید بر اینکه در راستاى حفظ منافع ملى بايد ديدگاه‏هاى جناحى و گروهى كنار گذاشته شود، اظهار کرد: ۲۲ بهمن يك روز ملى و جشن ملى است. آحاد ملت بايد وحدتى را كه در آستانه پيروزى انقلاب اسلامى داشتند به منصه ظهور بگذارند. ملت در اين روز بايد ياد و خاطره مجاهدت‏هاى هم‏وطنان‌مان را كه به پيروزى انقلاب اسلامى منجر شد، گرامى بدارند. اين حركت در شرايط فعلى بايد قوى‏تر و پرشكوه‏تر از سال‏هاى گذشته باشد.

 

رحیمی یادآور شد: حضور در راهپيمايى ۲۲ بهمن تجديد بيعت با آرمان‏هاى انقلاب و امام (ره) است. ملت ما با گذشت ۳۹ سال از پيروزى انقلاب اسلامى، بدون ترس و توجه به توطئه‏هاى دشمنان خارجى نشان مى‏دهند كه از آرمان‏هاى انقلاب و اسلام كوتاه نخواهند آمد. مردم با حضور خود در اين راهپيمايى‏ها نشان مى‏دهند به اصول، آرمان‏ها و اهداف انقلاب اسلامى پاى‏بند هستند.

 

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامى با حركت و پشتيبانى مردم بيمه شده است، افزود: اين حركت‏ها هم كه به نتيجه رسيده و در عرصه‌هاى مختلف شكوفا شده از راهپيمايى‏هاى ۲۲ بهمن نشأت گرفته است. حضور مردم در راهپيمايى ۲۲ بهمن با توجه به شرايط كنونى كشور، نشان از اقتدار ملت است، مردم با حضور باشكوه خود به سران استكبار مى‏گويند كه هيچ گزينه‏اى براي‌شان ترس‏آور نيست.

 

امام جمعه ابهر ادامه داد: اگر در ماه گذشته برخى از شهرهاى كشور شاهد تجمعات معدود به ‏دليل نارضايتى مردم نسبت به حل نشدن مشكلاتى همچون عدم وصول طلب‏كاران مؤسسات مالى و اعتبارى و ... بوديم ولى دشمنان انقلاب و ايران با سوء‏استفاده از فرصت پيش آمده در صدد ضربه زدن به انقلاب اسلامى مقتدر برآمدند، ولى غافل از اينكه مردم فهيم و با بصيرت وقتى از سوء نيت بدخواهان اطلاع پيدا كردند، ضمن عدم همراهى با حضور گسترده خود در راهپيمايى‏هاى پرشكوه، بار ديگر توطئه‏هاى دشمنان را خنثى كردند.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر چه اين تحركات براى ملت ايران تازگى ندارد اما حضور ما در ۲۲ بهمن مى‏تواند پيامى باشد براى اين كشورها كه با همه اين تهديدها و حركات، عددى نيستند كه بتوانند ملت ايران را به زانو دربياورند. خط و نشان كشيدن مقام‏هاى غربى و آمريكايى و رژيم صهيونيستى باعث مى‏شود كه مردم ما پرشورتر از گذشته در صحنه حاضر شوند و ما ۲۲ بهمن امسال دوباره شاهد اين امر خواهيم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: