• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-1786-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

برگزاری مدرسه کارآفرینی به همت جهاددانشگاهی زنجان


مدرسه کارآفرینی به همت جهاددانشگاهی استان و به میزبانی باشگاه علمی فرهنگی دانشجویان جهاددانشگاهی زنجان برگزار می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مدرسه کارآفرینی به همت جهاددانشگاهی استان و به میزبانی باشگاه علمی فرهنگی دانشجویان جهاددانشگاهی زنجان برگزار می‌شود.

 

کارآفرینی عبارت است از فرآیند ایجاد ارزش از طریق تشکیل مجموعه منحصربه فردی از منابع به منظور بهره‌گیری از فرصت‌ها و کارآفرین فردی است دارای ایده و فکر جدید که از طریق ایجاد یک کسب و کار با بهره‌گیری و هماهنگی منابع که همراه با مخاطره مالی، اجتماعی و حیثیتی است محصول یا خدمت جدید به بازار ارائه می‌دهد.

 

کارآفرینان، افرادی هستند که فرصت‌ها را درك می‌کنند و خلاءها را می‌بینند. درك فرصت‌ها توسط این افراد، ممکن است از طریق بازارگردی (ارتباط با محیط زندگی، بازار) و یا ارتباط با افراد (در جلسات) یا نگاه به تلویزیون، رسانه‌ها، شبکه اینترنت حاصل شود، که به آن نگاه کارآفرینانه (یا نگاه جستجوگرانه، نگاه فرصت‌گرایانه، در پی شکار فرصت و ...) گفته می‌شود.

 

این مدرسه در جهت دادن ایده‌های نو برای ایجاد کسب و کار، انتخاب مسیر شغلی، پول‌سازی و ایجاد تفکر خلاق فراهم شده است و در این مدرسه، دکتر رضا پیرایش و دکتر امید مهدیه از اعضای هیئت علمی دانشگاه زنجان به همراه داوود مرادخانی، رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان به سخنرانی خواهند پرداخت.

 

لازم به ذکر است، ثبت‌نام در این مدرسه برای دانشجویان دانشگاه زنجان رایگان بوده و پس از اتمام دوره مدرک معتبر ارائه می‌شود. این مدرسه کارآفرینی در 10 جلسه خواهد بود و اولین جلسه این مدرسه چهارشنبه هفته اول اسفندماه به میزبانی باشگاه علمی فرهنگی دانشجویان جهاددانشگاهی استان واقع در دانشگاه زنجان برگزار خواهد شد و تا اواخر اردیبهشت به صورت هفتگی برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: