• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

افتتاح مرکز تامین مواد اولیه خوشه فرش در زنجان


معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: مرکز تامین مواد اولیه خوشه فرش در زنجان افتتاح شده است.

 

ایرج احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، از افتتاح مرکز تامین مواد اولیه خوشه فرش زنجان خبر داد و اظهار کرد: به منظور تسهیل در امور بافندگان فرش و نیز بهره‌مندی از مواد اولیه با کیفیت، مرکز تامین مواد اولیه فرش در یکی از پاساژهای زنجان آغاز به کار کرده است.

 

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر خوشه فرش در سال آخر فعالیت خود قرار دارد و از سال آینده این خوشه توسط ذی‌نفعان فعالیت خود را ادامه خواهد داد و شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرچند طبق قوانین نمی‌تواند بعد از پایان قرارداد سه ساله حمایت مادی از خوشه داشته باشد ولی با حمایت‌های معنوی خود در کنار فعالان این حوزه خواهد بود.

 

وی افزود: در حال حاضر خوشه کفش هیدج نیز در سال دوم فعالیت خود قرار دارد و در سال آینده توسعه خوشه چاقوی زنجان شروع خواهد شد.

 

احمدی با اشاره به بهره‌برداری از طرح‌های اقتصاد مقاومتی خوشه کفش هیدج، خاطرنشان کرد: سه طرح خوشه کفش در راستای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در شهر هیدج به بهره‌برداری رسیده به طوری که اولین مرکز طراحی و مدل‌سازی کفش یکی از این طرح‌ها است که در آن طراحی شابلون، مشاوره، پیش‌کاری، پستایی‌سازی و برشکاری و مدل‌سازی و نیز طراحی کفش انجام می‌شود.

 

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان با اشاره به اهمیت عملکرد خوشه‌ای در صنایع، یادآور شد: با توجه به اينكه در شهر هيدج بيش از 100 كارگاه توليد كفش با اشتغال‌زايی 1000 نفر مشغول فعاليت بودند و به نوعی می‌توان اين شهر را قطب توليد كفش اسپرت و بچه‌گانه دانست، لذا شركت شهرک‌های صنعتی با همكاری و همراهی توليدكنندگان كفش اين شهر نسبت به تشكيل خوشه كفش هيدج اقدام كرد و هم اينک اين خوشه در سال دوم فعاليت خود قرار دارد و فعالیت‌های موثری از جمله بازديد از نمايشگاه‌های مختلف، برگزاری دوره‌های آموزشی و برندسازی در این مدت انجام داده است.

 

وی تصریح کرد: یافتن حلقه‌های مفقوده در هر صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که با توجه به این موضوع، اولین واحد لمینت‌سازی که از حلقه‌های مفقوده خوشه کفش به حساب می‌آید، در شهرک صنعتی هیدج به بهره‌برداری رسید که با راه‌اندازی این واحد، مواد اولیه واحدهای فعال در حوزه کفش با کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر تامین می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: