• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-10691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان خرم‌دره:

مردم، حافظان اصلی میراث‌فرهنگی هستند


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: مردم حافظان اصلی میراث‌فرهنگی هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت موسس انجمن پاسداشت فرهنگ، تاریخ و میراث‌فرهنگی خرم‌دره بر لزوم بهره‌مندی از ظرفیت انجمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و همکاری دستگاه‌های اجرایی شهرستان با این سمن‌ها تاکید کرد و افزود: توجه به نقش سمن‌ها توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر شهرستان را به دنبال دارد.

 

وی با بیان اینکه برای توسعه هر چه بیشتر شهرستان نیازمند حضور و مشارکت بیشتر مردم در عرصه‌های مختلف هستیم، تاکید کرد: دولت تدبیر و امید از انجمن‌ها، تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد که از بطن مردم و جوانان تشکیل شده‌اند و در راستای حل مشکلات جامعه گام‌های مثبتی بر می‌دارند حمایت می‌کند.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به عنوان متولی امر باید پاسداری، حفاظت و احیا و مرمت آثارباستانی و ابنیه‌های تاریخی در شهرستان را مدنظر داشته باشد، تاکید کرد: مردم نیز در حفظ و صیانت از آثار تاریخی بایستی نقش پر رنگ‌تری داشته باشند که دستیابی به این هدف این مهم نیازمند مشاکت همگانی است.

 

محمدی با بیان اینکه حل مشکلات تنها در سایه همدلی و همکاری به وجود می‌آید، گفت: باید در حوزه‌های گوناگون از استعدادها و نظرات اقشار مردم و به ویژه سازمان‌های مردم نهاد که فعالیت‌های تخصصی در این موارد دارند برای بهبود امور و پیشرفت و توسعه شهرستان بهره برد.

فرماندار شهرستان خرم‌دره با اعلام این خبر که ساختمان اطلاع‌رسانی گردشگری شهرستان در دهه‌فجر کلنگ‌زنی خواهد شد، گفت: دولت تدبیر و امید با نگاه ویژه در بحث توسعه روستاها و بوم‌گردی در حوزه گردشگری اعتبارات خوبی در این زمینه اختصاص یافته است که امیدواریم همه روستائیان از این ظرفیت به وجود آمده نهایت استفاده را داشته باشند.

 

محمدی، شهرستان خرم‌دره را دارای پتانسیل بالا در حوزه در حوزه‌های مختلف به ویژه در صنعت گردشگری دانست و گفت: خوشبختانه جوانانی نیز در شهرستان هستند که بدون هیچ چشم داشتی و با دغدغه فراوان و انرژی زیاد و بیان کاستی‌ها در پی توسعه همه جانبه شهرستان به ویژه در حوزه گردشگری هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: