• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5284-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی زنجان:

امروز بخش آب و خاک بیش از این نیازمند توجه است


عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی زنجان تاکید کرد: امروز بخش آب و خاک بیش از این نیازمند توجه است.

 

نازخند صبحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه در بخش تولید باید به همه مسائل زیست‌محیطی توجه شده و در حفاظت از منابع عظیم آب و خاک دقت شود، افزود: به گونه‌ای تولید نشود که منابع آب، خاک و محیط زیست آسیب ببیند و نسل‌های آینده دچار گرفتاری شود.

 

وی با اشاره به اینکه امروز نباید با توجه به افزایش جمعیت، محدودیت منابع پایه و رشد روزافزون منابع، با علم روز بیگانه باشیم، تصریح کرد: کشت در گلخانه، پرورش آبزیان در قفس و گیاهان دارویی از ظرفیت مطلوب کشور است اما متاسفانه از آن غفلت می‌شود.

 

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران ادامه داد: بعضا سخن از محدودیت به میان می‌آید، باید اذعان کرد که گذشتگان ما نیز با همین محدودیت‌ها دست و پنجه نرم کرده‌اند و با مشکلات همچون قحطی و بی‌بارانی مواجه بوده‌اند. کشور ما دارای اقلیم خشک و کم‌آب است و دخالت بشر و استفاده بی‌رویه و برداشت روزافزون از منابع آب و خاک باعث گرم‌تر شدن زمین شده است.

 

صبحی در ادامه یادآور شد: در ارتباط با تولید بهینه چند مقوله را باید در کنار هم مدنظر داشته باشیم که اولین و مهم‌ترین آن بحث تولید پایدار است. باید در بحث تولید پایدار، همه مسائل زیست‌محیطی لحاظ شود. نباید طی چند سال به گونه‌ای تولید کنیم که آسیبی به منابع آب و خاک و محیط زیست برسانیم.

 

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی زنجان افزود: جایگاه فعلی کشور و دستاوردها و یافته‌های علمی در بخش کشاورزی را می‌توان مرهون جوانان خلاق و یافته‌های علمی آنان دانست. شرایط فعلی بخش آب و خاک کشور بیش از پیش نیازمند توجه است، زیرا در بخش کشاورزی محدودیتی وجود ندارد و می‌توان از دستاوردهای روز دنیا در این زمینه استفاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: زمانی که بخش‌های دانش‌بنیان تولید را داریم باید از علم و دانش دنیا هم در کنار خلاء‌، ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم که نمونه‌اش برداشت 168 تن سیب‌ درختی از یک هکتار زمین است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: