• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-11091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

برگزاری دوره حقوق شهروندی برای همه فرهنگیان طارم


سرپرست آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: دوره حقوق شهروندی برای همه فرهنگیان این شهرستان برگزار می‌شود.

 

یعقوب رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، افزود: در راستای تحقق منشور حقوق شهروندی ابلاغی از سوی ریاست جمهور و حقوق اساسی ملت ایران و به منظور آشنایی و ارتقای سطح آگاهی و شناخت کارکنان و مدیران به حقوق شهروندی دوره آموزشی منشور حقوق شهروندی در شهرستان طارم نیز برگزار شد.

 

وی بیان کرد: این دوره با هدف آشنایی بیشتر مسئولان و کارکنان دولت با حقوق شهروندی و چگونگی استفاده کارکنان از فضاهای مختلف اتوماسیون اداری و دیگر فضاهای الکترونیک و دیجیتال بصورت کاربردی جهت رفاه حال ارباب رجوع در هنگام مراجعه به اداره برگزار می‌شود.

 

رحمانی با تاکید بر اینکه مردم به معنای واقعی در مراجعه به ادارات از خدمات حقوق شهروندی محرومند، تصریح کرد: این دوره جهت آشنایی بیشتر با اصول و مبانی حقوق شهروندی و نظام اداری بر پایه قانون‌مداری، کارآمدی، پاسخگویی، شفافیت، عدالت و انصاف برای همه فرهنگیان برگزار و طی دو جلسه 6 ساعته خلاصه‌ای از این مباحث توسط مدرسان مطرح و آموزش داده می‌شود تا کارگشایی در امر مردم صورت گیرد و به نتیجه مطلوب برسند.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان طارم با بیان این مطلب که این دوره برای همه فرهنگیان برگزار خواهد شد، تاکید کرد: در همین راستا مرحله اول در دو مکان کانون شهید چاووشی و سالن آیت‌الهت هاشمی 19 بهمن‌ماه سال‌جاری برگزار شده است و مرحله دوم نیز در تاریخ 26 بهمن ماه در سالن آیت الهر هاشمی برگزار خواهد شد، لذا فرهنگیان شهرستان که در مرحله اول نتواسته‌اند در این دوره شرکت کنند می‌توانند در تاریخ ذکر شده در دوره مربوطه حضور داشته باشند.

 

این مسؤل افزود: در این دوره در خصوص تکالیف شهروندی، مصادیق حقوق شهروندی در قانون اساسی، مسئولیت اجتماعی، حریم امنیت عمومی و خصوصی، نحوه برخورد با ارباب رجوع و دیگر سرفصل‌های مربوطه آموزش‌ای لازم ارائه خواهد شد.

 

رحمانی گفت: برگزاری چنین دوره‌هایی برای فرهنگیان بسیار مهم است زیرا آنها می‌توانند ضمن آشنایی با دولت الکترونیک در خصوص خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع اقدامات بسیار شایسته‌ای انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: