• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-11191-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

جابه‌جایی آرامستان شهر هیدج


شهردار هیدج، از جابه‌جایی آرامستان فعلی این شهر به مکان جدید خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مسعود امیدی در جمع مردم هیدج اظهار کرد: شهر هیدج با داشتن مردم فهیم، پرتلاش و پیشینه‌ای درخشان و مشارکت اجتماعی بالا مردم در حوزه‌های مختلف شهری از ظرفیت بالایی برای پیشرفت و توسعه برخوردار است.

 

وی با بیان اینکه حکم‌فرما شدن انضباط مالی و اداری سرلوحه کار شهردار و شورای جدید است، تصریح کرد: برای تحقق این امر مطالعه و ارزیابی مسائل مدیریتی در حوزه انتصابات و جابجایی‌ها نیز صورت گرفت که همه این امور در راستای تحقق اهداف عالی شهرداری و شايسته سالاری، تعهد و تخصص افراد بوده است.

 

شهردار هیدج با بیان اینکه هر جا حضور مردم در امور نادیده گرفته شده است و نتیجه مطلوب حاصل نشده است، تاکید کرد: هرجا حقوق شهرداری و شهروندان نادیده گرفته شود به طور حتم شهرداری مداخله خواهد کرد و در راستای احقاق این حقوق ذره‌ای پا پس نخواهد کشید.

 

امیدی با اشاره به شفاف بودن کارهای شهرداری در زمان مدیریت جدید، بیان‌کرد: مجموعه شهرداری همانند اتاقی شفاف است که همه امور به صورت کاملا قانونی و شفاف و در مدار انجام می‌شود.

 

وی با تاکید بر ضرورت حمایت مردم از شورا و شهرداری، تصریح کرد: هیچ پشتوانه‌ای برای شهرداری بهتر از اعتماد مردم نیست.

 

امیدی در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری هیدج طی چند ماه گذشته، افزود: پیگیری تکمیل استخر سرپوشیده شهر با حضور وزیر ورزش و جوانان و سایر مسئولان ذی‌ربط، طرح احداث آرامستان جدید شهر، جابجایی مسجد جامع شهر، اصلاح ورودی شهر، اخذ مجوز اصلاح راه دسترسی آزاد راه به مجموعه لاله، اتمام مراحل صدور اسناد کوی هفت هکتاری، صدور اسناد مجتمع مسکونی مروارید، بهسازی و توسعه مجتمع خدماتی رفاهی لاله، پیگیری و وصول مطالبات شهرداری در حوزه‌های مختلف، راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری و سامانه ۱۳۷ شهرداری، پیگیری اصلاح طرح حریم شهر هیدج و کارهای عمرانی مختلف مانند آسفالت‌ریزی معابر، پیاده‌رو سازی و جدول‌گذاری از جمله مهم‌ترین این اقدامات است.

 

وی تاکید کرد: علی‌رغم محدودیت‌های بی‌شمار مالی پروژه‌ها و کارهای عمرانی شهرداری توقف نداشته و خدمت رسانی به مردم کماکان ادامه دارد.

 

امیدی با اشاره به منابع محدود مالی و نیازهای نامحدود شهر، بیان کرد: باتوجه به قانون برنامه توسعه ششم و تغییرات صورت گرفته در خصوص اختصاص مالیات ارزش‌افزوده که اصلی‌ترین منبع درآمدی شهردار‌ی‌ها به شمار می‌آید سهم شهرداری هیدج دربین شهرداری‌های استان در پایین‌ترین حد قرار دارد که از این محل بسیار متضرر شده‌ایم تا جایی که درآمدهای شهرداری به اندازه یک هشتم کاهش یافته است.

 

وی تصریح کرد: کاهش این درآمدها در حالی است که بالابودن انتظارات به حق، افزایش خدمات شهرداری در حوزه‌های مختلف، عدم تعطیلی پروژه‌های عمرانی موجب گردیده تا مدیریت شهری با چالشی بزرگ همراه باشد که دراین بین افزایش مشارکت شهروندان، لزوم برنامه‌ریزی‌های دقیق، مدیریت صحیح منابع بیش از پیش باید مورد توجه قرار بگیرد تا بتوانیم شهری آبادتر و توسعه یافته‌تر داشته باشیم.

 

وی، از جابه‌جایی آرامستان هیدج نیز خبر داد و خاطرنشان‌کرد: آرمستان جدید به لحاظ طرحی در شمال‌غرب کشور بی‌نظیر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: