• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-11291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

ایجاد موزه باستان‌شناسی در شهرستان خرم‌دره


مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان گفت: موزه باستان‌شناسی شهرستان خرم‌دره با اختصاص فضای مناسب ایجاد می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یحیی رحمتی در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان اطلاع‌رسانی گردشگران شهرستان خرم‌دره اظهار کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آمادگی دارد تا در صورت اختصاص فضای مناسب از لحاظ فنی و امنیتی که به عنوان یک موزه باستان شناسی جواب بدهد نسبت به ایجاد موزه باستان‌شناسی در شهرستان اقدام کند و همه یافته‌های باستان شناسی در حوزه تمدنی را به شهرستان خرم‌دره انتقال داده شود.

 

وی عنوان کرد: امیدواریم با ایجاد موزه باستان‌شناسی خرم‌دره بتوان یافته‌های باستان‌شناسی را در یک محیطی زیبا در منظر و دید عمومی به عنوان یک جاذبه گردشگری شهرستان خرم‌دره و استان زنجان قرار داد.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با اشاره به یافته‌های باستان‌شناسی و وجود اشیای ارزشمند تاریخی و باستانی در شهرستان خرم‌دره، گفت: ایجاد این موزه می‌تواند نقش بسیار مهمی در جذب گردشگران و نیز اشتغالزایی در این شهرستان را به همراه داشته باشد.

 

در ادامه این مراسم نیز فرماندار خرم‌دره وجود قدمت کهن و آثار تاریخی و نیز مناطق گردشگری طبیعی را از ظرفیت‌های حوزه گردشگری در خرم‌دره عنوان کرد و گفت: هرکدام از این ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها می‌تواند در توسعه صنعت توریسم و گردشگری شهرستان نقش به سزایی داشته باشد.

 

حجت محمدی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری این شهرستان را ضروری دانست و گفت: توسعه زیرساخت‌های حوزه گردشگری این شهرستان از مهمترین اقداماتی است که باید به آن توجه جدی وجود داشته باشد.

 

به گزارش ایسنا، ساختمان مرکز اطلاع‌رسانی گردشگران و معرفی جاذبه‌های شهرستان به مساحت 117 متر مابین کتابخانه کوثر و هتل اسب وحشی در دو طبقه با زیر بنای 240 متر مربع و با اعتبار مصوب 230 میلیون تومان احداث خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: