• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-28814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک متخصص طب سنتی:

اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد است


یک متخصص طب سنتی اظهار کرد: اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد است.

 

نرجس خواصی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه طب سنتی که امروزه به نام طب ایرانی شناخته می‌شود، با رویکرد جدیدی در جهان مواجه است، گفت: اساس طب ایرانی، درمان بر اساس اصلاح سبک زندگی افراد است و به طور کلی امروز رویکرد جهان به سمت استفاده از داروهایی است که منشا گیاهی دارند و به صورت کلی همه درمان‌ها به روش اصلاح روش و سبک زندگی متمایل شده است و از شیوه صنعتی خود فاصله گرفته است.

 

وی در خصوص دلیل آکادمیک شدن طب سنتی، ادامه داد: با توجه به افزایش روز به روز علم و پیشرفت طب نوین و ارائه خدمات در حوزه‌های عفونی توانستند طول عمر افراد را بالا ببرند و خدمات در این زمینه ارائه کنند.

 

خواصی با اشاره به اینکه طب ایرانی با رویکرد و ابزارهای جدیدتری به صورت علم مبتنی بر تجربه در حال ارائه خدمات به افراد است که نمونه آن این است که بر مبنای طب ایرانی مزاج افراد شناسایی می‌شود، افزود: با توجه به اینکه کیفیت زندگی امروز افراد با گذشته متفاوت است، مسلما طب ایرانی، امروز رویکرد متفاوتی با گذشته خواهد داشت. طب ایرانی از گذشته دید کل نگر به بیماری‌ها داشته است و در صورتی که فرد سردرد داشته باشد تنها به دنبال درمان آن درد نیست و آن بیماری را در مشارکت با سایر اندام‌ها و رویکرد بدن بررسی می‌کند و امروز نیز طب ایرانی به دنبال همین رویکرد است.

 

وی افزود: یکی از مشکلاتی که در طب ایرانی دیده می‌شود این است تعاریف جدید درمانی نظیر فشار خون، قند خون و دیابت هم اکنون ایجاد شده است که در گذشته این تعریف وجود نداشته است و طب نوین در این زمینه کار آمدتر است و پزشکی که طب ایرانی را پیاده می‌کند باید به طب نوین نیز آگاهی داشته باشد.

 

خواصی با اشاره به اینکه برخی از سودجویان از این طب ایرانی سواستفاده می‌کنند، گفت: افراد با مراجعه به این افراد سودجو و با ارائه درمان‌های نادرست موجب بیماری افراد می‌شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: