• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-29114-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کمیته‌ امداد استان زنجان:

395 زوج زنجانی امسال راهی خانه بخت شدند


مدیرکل کمیته ‌امداد استان زنجان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک میلیارد تومان کمک‌هزینه ازدواج به 395 مددجوی تحت حمایت پرداخت‌ شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با بیان این‌که یکی از اهداف این نهاد ترویج و گسترش فرهنگ ازدواج آسان و کم‌هزینه است، اظهار کرد: تأمین کمک‌هزینه جهیزیه نوعروسان و گذراندن دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی موجب توسعه فرهنگ و تقویت تحکیم بنیان خانواده می‌شود. در این راستا از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از یک میلیارد تومان کمک‌هزینه ازدواج به 395مددجوی تحت حمایت پرداخت ‌شده است.

 

این مسئول ادامه داد: ازاین تعداد، 268 مورد کمک‌هزینه جهیزیه برای نوعروسان، 88 مورد هدیه ازدواج و 39 مورد کمک‌هزینه ازدواج مجدد برای بانوان تحت حمایت بوده است. این در حالی است که زوج‌های جوان قبل از عقد و ازدواج از خدمات مشاوره و راهنمایی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

 

این مسئول ادامه داد: کمیته امداد مشاوره‌هایی در حوزه آشنایی با سبک زندگی دینی، اصول و مهارت‌های زندگی مشترک، افزایش دانش قانونی و حقوقی زوج‌ها، مدیریت اقتصاد خانواده و شناخت احکام اولیه خانواده به زوج‌های جوان ارائه می‌دهد؛ چراکه آموزش‌های قبل از ازدواج و آموزش مهارت‌های زندگی به نوعروسان و زوج‌های جوان باعت تحکیم و تقویت بنیان خانواده می‌شود.

 

وی با تاکید بر این‌که ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج باعث می‌شود که زوج‌های جوان با آگاهی بالاتری وارد زندگی زناشویی شوند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه درصد آمار طلاق بین مددجویان تحت حمایت بسیار کمتر از سایر افراد جامعه است. در حال حاضر نیز 259 زوج جوان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در نوبت دریافت جهیزیه قراردارند.

 

صفری تاکید کرد: مردم خیر و نیکوکار استان زنجان می‌توانند با مشارکت در طرح‌های حمایتی این نهاد از طریق مراجعه حضوری در دفاتر سطح استان و یا با شماره‌گیری کد #024*8877* در پرداخت کمک‌‌هزینه جهیزیه و ازدواج به زوج‌های جوان سهیم باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: