• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

تورم شهری زنجان در دی‌ماه امسال 7.4 درصد است


معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: تورم شهری زنجان در دی ماه امسال به 7.4 درصد رسیده است.

 

حسین امید‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به تورم شهری زنجان در دی ماه امسال، اظهار کرد: براساس آخرین گزارش اعلام شده توسط مرکز آمار ایران، نرخ تورم شهری استان در دی ماه امسال (درصد تغییر دوازده ماه منتهی به دی ماه امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل) معادل 7.4 درصد بوده که نسبت به ماه گذشته یک دهم‌درصد کاهش داشته است.

 

این مسئول با بیان اینکه نرخ تورم شهری کشور در همین ماه معادل 8.1 درصد بوده و نسبت به ماه گذشته سه دهم درصد افزایش یافته است، ادامه داد: بررسی روند نرخ تورم شهری طی یک سال اخیر (دی 1395 تا دی 1396) نشان می‌دهد این نرخ در استان تا فروردین ماه امسال با شیب ملایم در حال افزایش بوده ولی از ماه اردیبهشت به بعد برخلاف روند ماه‌های قبل از آن، نرخ تورم استان کاهش یافته است.

 

وی افزود: نرخ تورم شهری استان در دی ماه سال گذشته معادل 8.1 درصد بوده که در دی ماه امسال به 7.4 درصد کاهش یافته است همچنین بررسی نرخ تورم شهری استان و مقایسه آن با کشور در طول یک سال اخیر نشان می‌دهد، در دی ماه  سال گذشته نرخ تورم شهری استان معادل 1.1 درصد بالاتر از نرخ تورم شهری کشور بوده است.

 

امیدمقدم با اشاره به بررسی نرخ تورم شهری در دو گروه عمده "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" و "غیرخوراکی و خدمات"، خاطرنشان کرد: نرخ تورم شهری در گروه "خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات" در استان بدون تغییر نسبت به آذر ماه امسال معادل 11.7  درصد بوده است که این نرخ در کشور با چهار دهم درصد افزایش نسبت به آذر ماه امسال معادل 12.9  درصد بوده است.

 

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: نرخ تورم شهری درگروه عمده "کالاهای غیرخوراکی و خدمات" در استان با یک دهم درصد کاهش نسبت به آذر ماه امسال  معادل 5.5 درصد بوده که این نرخ در کشور با یک دهم درصدی افزایش نسبت به آذر ماه امسال، معادل 6.4 درصد بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: