• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-11791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

افزایش 48 درصدی اعتبارات شهرستان خرم‌دره


فرماندار شهرستان خرم‌دره، از افزایش 48 درصدی اعتبارات شهرستان خرم‌دره نسبت به سال گذشته خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی شامگاه دیروز در جمع مردم خرم‌دره با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی در طول انقلاب همواره با انواع دسیسه‌ها از جمله ترور شخصیت‌ها، دانشمندان و بزرگان انقلاب، تحمیل جنگی نابرابر و تحریم‌های ظالمانه را به عنوان راهکارهای شکستن انقلاب شکوهمند ملت ایران برنامه‌ریزی کرده بودند، عنوان کرد: با عنایت خداوند متعال و هدایت‌های رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم همه آن توطئه‌ها نقش بر آب شدند و کشورمان قله‌های پیشرفت و ترقی را با قدرت ادامه خواهد داد.

 

وی با بیان حجم تحریم‌هایی که توسط دشمنان به ویژه آمریکای جنایتکار بر ملت و ایران اسلامی تحمیل شد بر هر کشور دیگری صورت می گرفت  آن کشور را بین می‌برد، افزود: دستاوردهای انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامده است، این دستاوردها حاصل پایمردی و خون پاک 230 هزار شهید گلگون کفن است که باید قدردان آنها باشیم.

 

فرماندار خرم‌دره در ادامه با مقایسه 40 سال انقلاب و دوران پیش از انقلاب اسلامی، یادآور شد: در دوران قبل از انقلاب و دوره پهلوی و شاهان قاجار به واسطه بی‌کفایتی حاکمان 10 منطقه از ایران جدا شد اما امروز با وجود همه عداوت دشمنان، جنگ تحمیلی هشت ساله و تهدید و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان با رهبری‌های امام راحل و مقام معظم رهبری و پایمردی جوانان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا حتی یک وجب از خاک ایران جدا نشده است.

 

محمدی بابیان اینکه شهرستان خرم‌‌دره 119 شهید و 300 جانباز و ایثارگر را تقدیم انقلاب کرده است، گفت: استقلال و آزادی یک کشور به آسانی به دست نمی‌آید، امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی به برکت پایمردی و جان‌فشانی شهدا است.

 

وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب و خدمات دولت گفت: قبل از انقلاب تولید گندم در استان زنجان 46 هزار تن بود ولی بعد از انقلاب تولید گندم در استان زنجان به 430 هزار تن رسیده است که 10 برابر افزایش داشته است.

 

محمدی با اشاره به خدمات دولت در روستاها، اظهار کرد: با نگاه ویژه دولت به روستاها طی 5 سال گذشته میزان برخورداری روستاها با 20 سال قبل از آن برابری می‌کند و امکاناتی که در شهرها فراهم شده در همه روستاها نیز وجود دارد.

 

این مسئول ادامه داد: در سطح استان زنجان شهرک ویژه کشاورزی و شهرک گلخانه‌ای با وسعت 50 هکتار با امکانات زیر ساختی آماده شده است که یکی در روستای پلاس شهرستان خرم‌دره و دومین در شهرستان ایجرود است که علاقمندان به شغل‌های گلخانه‌ای می‌توانند برای استفاده از تسهیلات و گرفتن مجوزهای لازم به دستگاه‌های مربوطه مراجعه کنند.

 

وی با اشاره به سیاست‌های تشویقی دولت برای اشتغال‌زایی در شهرک صنعتی، عنوان کرد: در این راستا واگذاری زمین به متقاضیان با تقسیط تا 4 ساله و بدون سود در نظر گرفته شده است و در صورتی که سرمایه‌گذار بتواند ظرف یک سال واحد تولیدی خود را آماده بهره‌برداری کند الباقی تقسیط زمین بخشوده می‌شود.

 

محمدی در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گفت: در این راستا نیز 3 هزار میلیارد تومان اعتبار تعیین شده است که 120 هزار میلیارد تومان برای روستاها در زمینه اشتغال تخصیص داده شده که سهم شهرستان خرم‌دره از این میزان 9 میلیارد تومان است که در این زمینه 220 طرح تعریف شده و متقاضیان و ساکنان روستاها می‌توانند با ارائه طرح از این تسهیلات استفاده کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه برای تقویت اشتغال روستاها مجوزهای لازم ظرف یک ماه صادر می‌شود، افزود: تسهیلات پرداختی نیز با اقساط 4 ساله و سود 4 درصد در نظر گرفته شده است.

 

فرماندار شهرستان خرم‌دره با اشاره به حل مشکل اسناد زمین‌های شهرک صنعتی از رهن بانک، تصریح کرد: با آزادی این اسناد واگذاری تسهیلات برای واحد‌های تولیدی مستقر در شهرک صنعتی هیچ مشکلی وجود ندارد.

 

محمدی در ادامه از راه‌اندازی دومین جایگاه سوخت داخل شهر خرم‌دره بعد از عید خبر داد و گفت: جایگاه سوخت وحدت در هفته دولت راه‌اندازی شد و جایگاه سوخت دوم داخل شهر نیز سال گذشته گلنگ زنی شد که بعد از عید به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

وی از افزایش 48 درصدی اعتبار شهرستان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته برای پروژه‌های شهری 900 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که امسال مجموعا 5 میلیارد و 300 میلیون تومان برای پروژه‌های عمران شهری اختصاص داده شده است.

 

محمدی از بهره‌برداری پروژه زیر گذر و سکوی دوم در ایستگاه راه‌آهن خرم‌دره خبر داد و افزود: ایستگاه راه‌آهن خرم‌دره به عنوان دومین ایستگاه استان تعریف شده و در سال 97 در صورت تامین مسافر برای تهران هر یک ساعت از این ایستگاه قطار خواهیم داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: