• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-11891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی شهرک دامداری در روستای سوکهریز خرم‌دره


معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره، از راه‌اندازی مجتمع دامداری و دامپروری در روستای سوکهریز خرم‌دره خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شاهپوررضا کاظمی شامگاه دیروز در جلسه بررسی راه‌اندازی شهرک دامداری روستای سوکهریز، اظهارکرد: یکی از برنامه‌های دولت برای گسترش دامداری و تولید و اشتغال در روستاها جمع کردن واحدهای تولید دامی در یک منطقه است.

 

وی عنوان کرد: با توجه به مسائل و مشکلات زیست‌محیطی و آلایندگی نگهداری دام در داخل نقاط شهری و روستایی شهرستان اولین شهرم دامداری و دامپروری در روستای سوکهریر خرم‌دره احداث می‌شود.

 

کاظمی با اشاره به مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این شهرک در روستای سوکهریز، اظهار کرد: افزایش سلامت مردم، رونق اقتصادی روستاها و ایجاد اشتغال پایدار برای روستائیان به ویژه جوانان از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این مجتمع است.

 

معاون فرماندار شهرستان خرم‌دره با تاکید بر اینکه دولت زیر ساخت‌های لازم برای ایجاد این مجتمع‌ها را فراهم و تسهیلات مناسب را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد، یادآور شد: در راه‌اندازی مجتمع دامپروری روستای سوکهریز باید مجوز و استعلامات لازم توسط دستگاه‌های مرتبط استانی و شهرستانی صورت گیرد.

 

وی، حوزه دامپروری را یکی از ظرفیت‌های موجود در بحث اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال یاد کرد و افزود: با توجه به اقتصاد مبتنی بر کشاورزی و دامپروری اکثر اهالی ساکن در روستاهای شهرستان به ویژه ساکنان سوکهریز باید توجه جدی‌تری به راه‌اندازی این شهرک وجود داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: