• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-12091-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش زنجان تاکید کرد:

نقش تاثیرگذار آموزش مهارت‌های زندگی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی


معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش زنجان گفت: آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان، موجب توانمندسازی و پیشگیری از ابتلا آنان به آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمود عباسی در جمع معلمان شهرستان طارم با بیان اینکه امروز یادگیری مهارت‌های زندگی یک ضرورت است، عنوان کرد: این مهارت‌ها در اکثر کشورهای دنیا به دانش آموزان و خانواده‌های آنان آموزش داده می‌شود و در کشور ما نیز اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است اما با توجه به نقش تاثیرگذار این آموزش‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید تلاش مضاعف و بیش از پیش در این حوزه وجود داشته باشد تا شاهد دانش‌آموزان توانمند در عرصه‌های اجتماعی باشیم.

 

وی تاکید کرد: با آموزش مهارت‌های زندگی می‌توان از ابتلا به انواع آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد به مواد مخدر، سیگار، قلیان، آسیب‌های فضای مجازی، خشونت و پرخاشگری، انحرافات اخلاقی، افت تحصیلی و ... پیشگیری کرد.

 

این مسئول تصریح کرد: در هرجا که در زمینه آموزش مهارت‌های زندگی و توانمندسازی دانش‌آموزان اقدام خاصی به عمل آمده است خشونت کاهش و فضای ایمن و اعتماد به نفس و نشاط در بین آنان افزایش یافته است.

 

عباسی با اشاره به نقش تاثیرگذار مربیان پرورشی در مدارس، بیان کرد نقش مشاوران و مربیان پرورشی، همچنین همه دبیران و پرسنل مدارس در زمینه انتقال مفاهیم و ارزش‌های اخلاقی به دانش‌آموزان و ترغیب آنان به مسائل دینی و احترام به همنوع، تعامل و همدلی و ... بسیار مهم است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرروش زنجان با تاکید بر ضرورت همکاری والدین با مدارس در زمینه امور تربیتی، اظهار کرد: در هر زمینه که همه مسئولان تربیتی و اولیای دانش‌آموزان در خصوص مسائل تربیتی انسجام و همفکری داشته باشند، تأثیرگذاری آنان بیشتر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: