• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-30014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد:

فعالیت 22 گروه همیار زنان سرپرست خانوار در زنجان


مدیرکل بهزیستی استان زنجان از فعالیت 22 گروه همیار زنان سرپرست خانوار در زنجان خبر داد.

 

محمد محمدی قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که از ابتدای امسال، 1379 گروه همیار در بهزیستی تشکیل شده است، اظهار کرد: گروه‌های همیار فعالیت‌های دوسويه، متقابل و افقی انجام می‌دهند و با توانايی‌های كم و بيش يكسان تلاش می‌کنند که توانايی‌های يكديگر را تكميل نموده و يا كمبود‌های خود را جبران کنند . در حال حاضر نیز نزدیک به 150 نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار مشغول فعالیت هستند.

 

این مسئول ادامه داد: حمایت‌های مادی و معنوی از زنان سرپرست خانوار و اشتغال‌زایی پایدار برای آن‌ها از مهم‌ترین اهداف بهزیستی به شمار می‌رود. از این‌‌رو طرح گروه‌های همیار بهزیستی استان همگام با سایر استان‌ها جهت فعالیت‌های تولیدی تشکیل و به مرحله اجرا درآمده است.

 

وی تشکیل گروه‌های هميار را عمده‌ترین راهکار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار عنوان و تصریح کرد: هر کدام از گروه‌های هميار، متشکل از 5 الی 7 نفر از زنان و دختران سرپرست خانوار است که در زمینه‌های مختلف به فعالیت و تولید می‌پردازند.

 

محمدی خاطرنشان کرد: شناسایی زنان سرپرست خانوار توانمند، علاقه‌مند و فعال در زمینه کسب وکار، تشکیل جلسه و دعوت از زنان و دختران خودسرپرست تحت پوشش، دریافت فرم‌های مربوطه برای ثبت شرکت تعاونی، انتخاب نام شرکت و اعلام به اداره ثبت و تعاون، دریافت مجوز تأسیس و اساسنامه و شروع به فعالیت گروه، روند تشکیل گروه‌های همیار به شمار می‌رود.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان این‌که برای هر گروه همیار اعتباری بالغ بر 300 میلیون ریال هزینه می‌شود، یادآور شد: فراهم کردن زمينه‌های مشاركت خدمت‌گيرندگان در حل مسائل اجتماعی و اقتصادی مربوط به خود، تغيير نگرش جامعه هدف و منافع حاصل از خدمات، شناساندن استعداد قابليت‌های فردی و جمعی جامعه هدف و تبدیل توانايی‌های بالقوه فرد به بالفعل، تلاش در جهت افزايش اعتمادبه‌نفس و قدرت تصميم‌گيری در حل مشكلات و فراهم کردن زمينه‌های رشد استعداد‌ها از دیگر اهداف اساسی تشکیل و گسترش گرو‌های همیار است.

 

وی با اشاره به افتتاح دو گروه همیار میناکاری و ملیله‌کاری با اشتغال 11 نفر در شهرستان زنجان افزود: در حال حاضر 3 گروه همیار در شهرستان ابهر، 6 گروه در شهرستان خدابنده، 4 گروه در شهرستان خرمدره و 5 گروه در شهرستان زنجان تحت نظارت اداره کل بهزیستی استان فعالیت می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: