• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-30214-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل استاندارد استان زنجان:

سازمان ملی استاندارد تنها مرجع رسمی اعطای نشان حلال است


مدیرکل استاندارد استان زنجان گفت: سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع رسمی اعطای نشان حلال در کشور است.

 

داوود کارگرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: به استناد تبصره (2) ذیل ماده 7 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد کشور، سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع رسمی اعطای نشان حلال در کشور است.

 

این مسئول ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی و غیردولتی، از تاریخ ابلاغ این قانون بایستی به هر نحو ممکن از اعطای نشان حلال خودداری کنند.

 

وی افزود: به موجب مصوبه مجلس شورای اسلامی، تعیین، تدوین، به‌روزرسانی و نشر استانداردهای ملی، از جمله استانداردهای حلال تابع مقررات این قانون است و سازمان ملی استاندارد ایران تنها مرجع رسمی اعطای نشان استاندارد حلال در کشور است و در مورد ذبح و صید حلال، رعایت ماده 6 قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید مصوب  14 اسفندماه سال 1387 الزامی است.

 

کارگرزاده با اشاره به کسب رتبه برتر توسط اداره‌کل استاندارد استان زنجان در بین ادارات استانی سازمان ملی استاندارد ایران، خاطرنشان کرد: اداره‌کل استاندارد استان زنجان هم در شاخص‌های عمومی - اختصاصی و هم در مجموع امتیازات نهایی موفق به کسب رتبه برتر ارزیابی عملکرد، در بین ادارات کل استانی سازمان ملی استاندارد ایران در سال 1395 شد.

 

مدیرکل استاندارد استان زنجان، یادآور شد: بهبود عملکرد و بهره‌وری  اداره‌کل استاندارد استان زنجان در سنوات اخیر، نشان از آن دارد که درک صحیح مفاهیم استاندارد در استان اتفاق افتاده است همچنین کسب رتبه برتر ملی توسط اداره‌کل استاندارد استان زنجان روند تعالی در خانواده استاندارد را تسریع می‌کند زیرا در مسیر تعالی نقطه مطلوب نداریم و هرچه درزمینه بهره‌وری و کیفی‌سازی پیش برویم منزل مطلوب و قله مقصود نیز در پیش روی ما به سمت جلو حرکت خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: