• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-30414-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان:

بیش از 7000 روستایی کمک‌های اولیه را آموزش دیدند


مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان زنجان گفت: تاکنون 7045 روستایی، امداد و کمک‌های اولیه را آموزش دیده‌اند.

 

شهرام میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که از ابتدای امسال 188 دوره آموزش امداد و کمک‌های اولیه در روستاها برگزار شده است، اظهار کرد: ماده 92 قانون برنامه توسعه ششم در خصوص آموزش‌های همگانی وظیفه‌ای بر دوش جمعیت هلال‌احمر گذاشته که نشان از اهمیت این موضوع دارد. این در حالی است که بخش عمده‌ای از کادر جمعیت، نیروهای داوطلب هستند که در برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلف حضور دارند.

 

این مسئول ادامه داد: استان زنجان، هفت مرز مشترک با سایر استان‌ها دارد. به همین‌خاطر باید در خصوص تقویت و توسعه شبکه امداد و نجات خود گام‌های مهمی بردارد. در این راستا کمک و حمایت مسئولان نقش چشم‌گیری ایفا می‌کند؛ در واقع با پشتیبانی مسئولان و تخصیص اعتبار برای تامین تجهیزات بیشتر زمینه را برای توسعه شبکه امداد و نجات کشور فراهم می‌کند.

 

وی افزود: خوشبختانه طرح خادم در راستای افزایش آگاهی‌های عمومی مدتی است که در حال اجرا است و امیدواریم که شرایط را برای کاهش خطرپذیری و افزایش تاب‌آوری جامعه بهبود ببخشد؛ در واقع، در طرح خادم که آموزش خانواده برای مقابله با مخاطرات است، مربیان با مراجعه به درب منازل آموزش‌های همگانی را به اعضای خانواده ارایه می‌دهند.

 

میرزایی تصریح کرد: طرح خادم و ارائه آموزش‌های امدادی در راستای افزایش آگاهی‌های عمومی است و امیدواریم که شرایط را برای کاهش خطرپذیری و افزایش تاب‌آوری جامعه بهبود ببخشد؛ در واقع، در طرح خادم که آموزش خانواده برای مقابله با مخاطرات است، مربیان با مراجعه به درب منازل آموزش‌های همگانی را به اعضای خانواده ارایه می‌دهند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان تاکید کرد: چتر آموزش‌های همگانی در هلال‌احمر، طرح خادم است و آموزش‌های همگانی و آموزش تخصصی و داوطلبان از یکدیگر جدا نیستند؛ به عبارتی ما زیر چتری زندگی می‌کنیم که در راستای سرمایه‌های اجتماعی گسترده شده است و مردم باید شیرینی حضور هلال‌احمر را در زندگی روزمره خود لمس کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: