• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-30714-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارشناس امور دینی:

رسانه‌ها نقش مهمی در تبیین الگوهای دینی ایفا می‌کنند


کارشناس امور دینی گفت: رسانه‌ها در تبیین و معرفی دین اسلام بخصوص در موضوع سیره زندگی ائمه اطهار (ع) بر عهده دارند.

 

حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در دنیای امروز شاهد حضور و ظهور مدل‌های مختلف در جامعه هستیم، به طوری که این مدل ابزاری برای به نمایش گذاشتن هویت‌ افراد شده است.

 

وی افزود: رسانه یکی از قدرتمندترین ابزارها در جهان به‌شمار می‌آیند که هر لحظه اخبار و اطلاعات مهمی را منعکس می‌کنند ولی اگر به راستی از رسانه در جهت معرفی صحیح اسلام استفاده شود می‌توان بهترین تبلیغ را از دین مبین اسلام داشت.

 

موسوی تصریح کرد: الگویی که امروز در جامعه بیشتر خودنمایی می‌کند افراد مشهوری چون بازیگران، ورزشکاران و هنرمندان هستند که قالب افراد جامعه از این چهره‌ها به عنوان الگو پیروی می‌کنند.

 

وی یادآور شد: انسان برای یافتن شیوه صحیح زیستن نیازمند یک پیرو و در اصطلاح امروزی الگو است، در دین مبین اسلام خداوند وجود ارزشمند پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) را برای انسان‌ها به عنوان الگوی برتر معرفی کرده است.

 

موسوی افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) بانوی بزرگوار اسلام یکی از الگوهای برتر جهان آفرینش محسوب می‌شوند که سایر ائمه اطهار (ع) نیز ایشان را به‌عنوان الگوی خود قرار داده‌اند و این بیانگر جایگاه والای حضرت زهرا (س) دارد.

 

این کارشناس در ادامه خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در جامعه نقش بسیار مهمی را در معرفی و تبیین صحیح جایگاه دین و به خصوص حضرت زهرا (س) دارند، زیرا اگر الگوهای مهم دینی در جامعه به خوبی معرفی شوند ما شاهد حضور سبک زندگی اسلامی خواهیم بود که وجود خود را از ائمه اطهار (ع) گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: