• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-30914-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

استقلال اقتصادی نیازمندان رهاورد عملکرد خوب کمیته امداد است


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: استقلال اقتصادی نیازمندان رهاورد عملکرد خوب کمیته امداد بوده و مشارکت خیران در برنامه‌های این نهاد موجب اثربخش‌تر شدن خدمات و منطبق با شاخص‌های فقرزدایی در دین اسلام است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در همایش تجلیل از خیران همکار با کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه وجدان‌های آگاه از فقر و نداری مردم رنج می‌برند، گفت: انسان‌های خیر و نیکوکار با رهایی محرومان و نیازمندان از فقر و محرومیت احساس آرامش می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه دین اسلام دین رحمت و محبت است، افزود: دین اسلام یک کفه ترازو و اهتمام به امور مسلمین کفه دیگر ترازو است و یکی از نشانه‌های مسلمانی این است که به امورات مسلمانان بی‌تفاوت نبوده، هرکس باید در حد و اندازه خود و نعمت‌هایی که خداوند به او داده در خدمت مردم باشد و شکر نعمت‌های الهی را به‌جای آورد برای خدمت به دیگران تلاش کند.

 

امام جمعه زنجان به تفکر و اندیشه امام خمینی (ره) در تاسیس کمیته امداد اشاره کرد و گفت: حضرت امام (ره) مردم به خصوص نیازمندان را ولی‌نعمت انقلاب معرفی کردند و پایه کمیته امداد را با نیت پاک بنا نهادند.

 

آیت‌الله خاتمی در ادامه به همکاری مناسب خیران با کمیته امداد اشاره کرد و افزود: به همت کریمانه و صادقانه انسان‌های خیر، نیکوکار و دلسوز، امروز کمیته امداد منشا خدمات بزرگ برای محرومان و نیازمندان جامعه شده است.

 

وی ادامه داد: استقلال اقتصادی نیازمندان رهاورد فعالیت کمیته امداد در عرصه فقرزدایی بوده و از مهم‌ترین و موثرترین فعالیت‌های این نهاد در استان زنجان زمینه‌سازی برای خروج سالانه تعدادی از مددجویان تحت حمایت خود با ایجاد اشتغال و توانمند کردن از چرخه حمایت است.

 

امام جمعه زنجان یادآور شد: ارزشمندترین خدمت کمیته امداد فراهم کردن بسترهای لازم برای کمک خیران به هم‌نوعان خود است که لذتی بالاتر از مشارکت در رفع نیاز هم‌نوع نیست و انسان کمک کننده باید به جهت این لذت خداوند را شکرگذار باشد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان اظهار کرد: یکی از کارهای خوب کمیته امداد این است که در مسجد و محله مراکز نیکوکاری ایجاد کرده که باعث ایجاد انس و الفت بین فقیر و غنی شده است و فاصله طبقاتی که یکی از ضربه‌های مهلک اجتماعی است را از بین برده و کم‌رنگ می‌کند  و کینه و عقده را به محبت و انس و الفت تبدیل می‌کند.

 

آیت‌الله خاتمی با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع) که فرموده‌اند: هرچه قدر احتیاج مردم به شما بیشتر شود از زیادی نعمت است و باید شکر نعمت به‌جای آورید به خطبه 53 نهج‌البلاغه حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: امیرالمومنین (ع) در خصوص مصرف مالیات هر محله به مردمان نیازمند آن محل سفارش و نگاه با محبت کارگزاران به نیازمندان را به آنان توصیه کرده، فرموده علاوه بر کارگزاران والی باید خودش هم به فقرا و نیازمندان سرکشی کند؛ چرا که لذت خاصی دارد.

 

در پایان این مراسم از خیران و اعضای شبکه‌های نیکوکاری فعال استان زنجان و همکار با کمیته امداد این استان تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: