• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5984-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر فنی، ترافیک و حمل و نقل استانداری زنجان تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای رشد و توسعه شهرهای استان


مدیرکل دفتر فنی، ترافیک و حمل و نقل استانداری زنجان تاکید کرد: از ظرفیت بخش خصوصی برای رشد و توسعه شهرهای استان استفاده شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسرافیل نیازی در جلسه اعضای شورای اسلامی استان با بیان اینکه برای رشد و توسعه شهرهای استان، باید از ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جهت درآمدزایی استفاده شود، گفت: هر یک از شهرهای استان، دارای استعدادی در زمینه‌های مختلف است که می‌توان با انجام اقداماتی و بر اساس ماهیت شهرها، در جهت توسعه و درآمدزایی گام برداشت.

 

وی با بیان اینکه جهت بهره‌مندی از ظرفیت بخش خصوصی، سال گذشته قراردادهایی جمعاً به ارزش 566 میلیارد تومان در شهر زنجان منعقد شد، اظهار کرد: اقداماتی به منظور بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه همه شهرهای استان صورت گرفته است تا بتوان با تقویت حضور بخش خصوصی در تمام نقاط شهری استان، به توسعه مورد نظر دست یافت.

 

این مسئول با بیان اینکه عضویت در شورای اسلامی استان، فرصت مناسبی است که باید حداکثر استفاده از آن به عمل آید، افزود: موضوعاتی در شهرستان‌ها وجود دارد که اعضای شورای اسلامی استان می‌توانند بر اساس قوانین و مقررات و به‌ویژه تفاهم‌نامه‌های موجود، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در سطح ملی و شوراهای عالی کشور، این برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها مطرح و اجرایی شود.

 

وی با بیان اینکه در افق برنامه 1404، مقرر شده که یک مرکز معاینه فنی خودرو در شهرستان ابهر تاسیس شود، خاطرنشان کرد: به همه شهرداری‌های استان، توصیه شده است که مدیریت مراکز معاینه فنی از طریق فراخوان، به بخش خصوصی واگذار شود تا از وجود هر گونه شائبه در این راستا، جلوگیری شود.

 

مدیرکل دفتر فنی، ترافیک و حمل و نقل استانداری زنجان، با اشاره به اینکه از مجموع 21 شهر استان، قرارداد طرح جامع تفصیلی 8 شهر طی سال‌های اخیر، تعیین تکلیف و ابلاغ شده است، گفت: طرح جامع تفصیلی 5 شهر استان نیز موانعی دارد که در حال پیگیری و تصویب است و برای اولین بار در استان، جهت نقشه‌برداری طرح تفصیلی شهرهای کرسف و نوربهار، از پهباد و عکس‌برداری هوایی استفاده شد. همچنین طرح تفصیلی جامع شهر زنجان نیز 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که سال آینده به اتمام می‌رسد.

 

نیازی به تشکیل تیم ارزیابی شهرداری‌های استان اشاره کرد و یادآور شد: این تیم، بازوی شوراهای اسلامی شهرها است که هدف آن، بازرسی از شهرداری‌ها و یادآوری برخی نکات ضروری است که مورد استقبال شهرداری‌های شهرهای استان نیز قرار گرفته است.

 

این مسئول به ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه‌های آب و فاضلاب شهرها اشاره کرد و گفت: 3 طرح احداث تصفیه‌خانه آب شهری با 110 میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری، در حال پیگیری برای عقد قرارداد با بخش خصوصی است که با این اقدام، ظرفیت تصفیه‌خانه شهر زنجان از 125 هزار نفر به 410 هزار نفر افزایش می‌یابد. همچنین تکمیل تصفیه‌خانه شهر ابهر نیز با 40 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و 10 میلیارد تومان اعتبار جهت توسعه شبکه آب‌رسانی این شهر، در حال اقدام است.

 

وی به دو خطه کردن راه‌آهن زنجان - تهران اشاره کرد و گفت: این پروژه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و با 50 درصد پیشرفت فیزیکی، حدود 300 میلیارد تومان مطالبات معوق دارد که می‌توان این موضوع را توسط شورای اسلامی استان و از طریق شورای عالی شهرسازی پیگیری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: