• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-31914-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر زنجان؛

306 میلیارد تومان برای آبادانی شهر زنجان در سال آینده کنار گذاشته شد


رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: مردم از کمبودها گله‌مند نیستند، بلکه از تبعیض‌ها ناراحت هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، احمد نصیری صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر زنجان، با اشاره به بررسی بودجه سال آینده شهرداری، اظهار کرد: در ۶۵۰ نفر ساعت کاری و در ۲۰ روز بودجه بررسی شد و تلاش کردیم تا بودجه‌ای واقعی و اجرایی برای تصویب آماده شود.

 

وی با بیان اینکه رعایت عدالت و انصاف در توزیع خدمات شهری خصوصا مناطق کم‌برخوردار کم‌توجهی نشود، گفت: در گذشته به برخی مناطق بغض و کم‌لطفی شده است.

 

این مسئول به ساماندهی بودجه فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و افزود: در شرایط فعلی موازی‌کاری بسیار زیاد بوده و عدم ساماندهی برخی اقدامات موجب شده است اشخاص و سازمان‌ها از شهرداری توقع داشته و در برخی موارد رانت ایجاد شود. تقاضای ما این است که بودجه در این حوزه را ساماندهی و تکالیف خود در مدیریت شهری را اولویت‌بندی کنید.

 

وی ادامه داد: برای تحقق بودجه تلاش دوچندان نیاز است و بودجه سال آینده انتظار می‌رود تحقق یابد و برای همه لازم است که در این راستا جدیت و برنامه‌ریزی داشته باشیم.

 

این عضو شورای شهر با بیان اینکه بودجه با سرعت پیگیری شده و امور شفاف‌سازی شود، ادامه داد: اجازه ندهید روند اجرای پروژه‌ها طولانی شود. همچنین به خرید از داخل استان توجه ویژه شود.

 

وی در بخش دیگری با اشاره به فرا رسیدن روزهای پایانی سال از شهردار برای آماده‌سازی شهر درخواست کرد و گفت: مسافران باید با خاطره خوش از زنجان به شهرهای‌شان برگردند.

 

رحمان احمدی، دبیر شورای شهر زنجان نیز در این جلسه با اشاره به بررسی لایحه بودجه گفت: ۳۰۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بودجه بررسی شده که ۱۱۶ میلیارد تومان عمرانی و ۱۳۴ میلیارد تومان جاری بوده که ۴۶ درصد عمرانی و ۵۶ درصد جاری خواهد بود.

 

شهردار زنجان نیز در این جلسه با اشاره به سرعت عمل اعضای شورا در بررسی بودجه، گفت: علی‌رغم رویه سالیان گذشته دو تغییر عمده در بودجه پیشنهادی داشتیم که افزایش کل بودجه یکی از این موارد است، به‌طوری که به نسبت بودجه سال‌جاری ۱۹ درصد افزایش داشتیم.

 

مسیح‌الله معصومی ادامه داد: تفاوت دیگر بودجه سال آینده در بودجه عمرانی است، به‌ طوری ‌که بودجه پیشنهادی نیز ۱۰ درصد افزایش دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در بودجه سازمان‌ها نیز نگاه توسعه‌ای و عمرانی بوده است، افزود: سرجمع بودجه ۳۰۶ میلیارد تومان است و امیدواریم با تلاش تحقق یافته و شاهد توسعه شهری باشیم.

 

این مسئول با بیان اینکه با تلاش سعی کرده‌ایم که صرفه‌جویی کرده و تلاش کنیم صرفه و صالح را مدنظر قرار دهیم، افزود: سیستم خزانه‌داری را راه‌اندازی خواهیم کرد و کمیته تحقق بودجه‌ای تشکیل شده تا روند تحقق بودجه را برسی کند تا ضعف‌ها شناسایی و مرتفع شود.

 

این مسئول به بودجه فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد پیاده‌راه‌ها و سبزه‌میدان خود اقدام فرهنگی است و ‌دنبال ایجاد زیرساخت فرهنگی خواهیم بود.

 

وی همچنین به آمادگی شهرداری برای استقبال از نوروز اشاره کرد و گفت: خرید متمرکز را شروع کرده‌ایم و مشکلی در این رابطه نداریم.

 

معصومی به موصوع سبزه‌میدان نیز اشاره کرد و گفت: به جد به دنبال اصلاح و شروع به‌کار طرح بودیم و قطعا در اجرا نیز دغدغه داریم اما بنای ما این است که این طرح بر اساس میزان سرمایه‌گذاری اجرایی شود، بنابراین در پیوست‌های سرمایه‌گذاری آمده و نیازی به لحاظ کردن در بودجه نبوده است.

 

حمیدرضا حمیدی نیز در این جلسه با بیان اینکه برای سال بعد باید تغییر در ساختار بودجه انجام دهیم، گفت: رفع تبعیض و راه عملی آن است که سرانه جمعیتی در توزیع بودجه در نظر گرفته شود.

 

عضو دیگر شورای شهر با اشاره به اینکه مردم باید بدانند شهردار برای چهار سال آینده چه برنامه‌ای دارد، گفت: در این شرایط مردم می‌تواند عملکرد ما را رصد کنند و در بودجه نیز چنین چیزی مشاهده نشده است.

 

عباس راشاد، وجود تفاوت شهردار با دیگر مدیران را یکی از مواردی دانست که در بودجه شهر چنین موردی مشاهده نشده است و اطهار کرد: میزان درصد افزایش با نیازهای شهر مطابقت ندارد.

 

وی با بیان اینکه امیدوار بودیم در تدوین بودجه از مشاوران بومی نیز استفاده می‌شد، گفت: مشکل سبزه‌میدان به مثابه زخمی است که باید اقدامات لازم برای رفع آن انجام شود و در بودجه نسبت به توجه به آن موردی ندیدم.

 

راشاد با اشاره به اینکه شهردار در حوزه فرهنگی برنامه‌ای ندارد، گفت: اصرار شهردار برای کاهش بودجه فرهنگی عجیب است.

 

وی ادامه داد: شهردار باید سیاست‌های کاری خود را با کابینه خود انجام دهند. بودجه ۹۷ باید عملیاتی می‌شد که این اتفاق رخ نداد.

 

راشاد به سیاست غلط افزایش آسفالت اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه به طرح‌های جایگزینی توجه چندانی نشده است.

 

اسماعیل دویران نیز با اشاره به اینکه سیاست‌گذار بودجه اعضا شورا است، گفت: باید به‌دنبال پیگیری و نظارت بودجه باشیم و به این امر باید توجه لازم شود.

 

وی تصریح ‌کرد: پیگیری و نظارت را آیا انجام می‌دهیم؟ نوشتم تعداد و ارقام مهم نیست به این دو موضوع باید توجه لازم شود.

 

کاظم افشارچی نیز در این جلسه گفت: واگذاری‌ها مورد نقد بود و همچنین کاهش بودجه فرهنگی نیز موردی است که در بودجه به آن نقد وارد شد.

 

در ادامه، سجاد خدایی با اشاره به اینکه برای عملیاتی شدن بودجه باید نظارت و کنترل لازم را داشته باشیم، گفت: اگر انحرافات باشد باید توجه لازم به آن شود.

 

وی افزود: افزایش و تحقق بودجه نیاز به ریل‌گذاری دارد و امیدواریم بتوانیم در عملیاتی کردن آن اثرات افزایشی بودجه را شاهد باشیم.

 

امامعلی دادخواه نیز گفت: فرهنگ زیربنای جامعه است و اگر به‌دنبال کار عملیاتی است این بودجه کم است.

 

همچنین مسعود مرادخانی در این جلسه گفت: تلاش ما تهیه بودجه دقیق و اجرایی بود و امیدواریم سال آینده شاهد تحقق آن بوده و درآمدهای بیشتری نیز ایجاد شود.

 

وی خاطرنشان  ‌کرد: با دقت در هزینه‌ها می‌توان بسیار صرفه‌جویی کرد و شهردار باید به این موضوع توجه کند.

 

مرادخانی به الزام شهرداری به خرید از داخل استان اشاره کرد و افزود: این ظرفیت‌ها مولد اشتغال جوانان استان است و باید مدنظر قرار گیرد.

 

وی در بخش دیگری با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های شاخص حائز اهمیت است، افزود: سال‌های گذشته میلیاردها تومان هزینه شده بدون اینکه طرحی اجرایی شود و ما نمی‌خواهیم این روند ادامه داشته باشد و شهردار به این موضوع توجه لازم را داشته باشد.

 

به گزارش ایسنا، در پایان جلسه بودجه سال آینده شهرداری با ۸ رای به تصویب رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: