• پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-4185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یاسر هاشمی:

نگاه اسلامی در چارچوب عقلانیت با شروع نظام جمهوری اسلامی پا گرفته است


فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: امروز می‌بینیم نگاه اسلامی در چارچوب عقلانیت در کشور حاکم شده و این تفکری است که با شروع نظام جمهوری اسلامی پا گرفته است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یاسر هاشمی عصر امروز در نخستین کنگره استانی بزرگداشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که در فرهنگ‌سرای هلال زنجان برگزار شد، اظهار کرد: چیزی که امروز در حوزه استانی برگزار می‌شود در امتداد کنگره‌ای بود که در تهران برای سالگرد و بزرگداشت این شخصیت برگزار شد و تا به امروز ما شاهد هزاران مراسم در اقصی نقاط کشور بودیم.

 

وی با اشاره به اینکه شاید این اتفاق به پاس خدمات و نگرشی بود که آیت‌الله نسبت به مردم داشت، افزود: مردم پایه‌گذار یک بدرقه بی‌نظیر در شهر تهران شدند و بعداز آن شاهد مراسم گوناگون بودیم.

 

هاشمی با بیان اینکه پدرش تاسیس دانشگاه آزاد را در کارنامه کاری خود داشت، تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی یکی از موسسان اصلی انقلاب در کنار حضرت امام (ره) بودند و بعد از پیروزی انقلاب در حوزه‌های مختلف از جمله شورای انقلاب، وزارت کشور، ریاست مجلس شورای اسلامی، دو دوره ریاست جمهوری، ریاست مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده داشتند و در بحبوحه جنگ نیز به حکم امام، فرماندهی جنگ در دوران‌های مختلف را عهده‌دار بود.

 

وی افزود: ما به عنوان خانواده و علاقه‌مندان ایشان تصور می‌کردیم که اتفاقی به عنوان سالگرد رحلت حتما در یکی از این مراکز که آیت‌الله فرصت خدمت‌گذاری در آنجا داشته، رخ دهد وقتی جویا شدیم متوجه شدیم تصمیم جدی برای مراسم سالگرد نبوده، لذا علاقه‌مندان و دوست‌داران آیت‌الله با حضور بخشی از خانواده، سه ماه قبل از سالگرد ایشان، تصمیم نسبت به برگزاری کنگره‌ای که جنبه علمی، فراجناحی و مردمی و نگاه به آینده به جهت تثبیت و پیشبرد اهداف انقلاب داشته باشد، گرفته شد و خوشبختانه این امر مهم در یک روز اتفاق افتاد و خوشحالیم که در امتداد این موضوع شاهد اجرای چنین امری هستیم.

 

وی با بیان اینکه در همه دوره‌ها اعم از دفاع‌مقدس، دوره سازندگی و دوره اصلاحات، نگاه هاشمی به وفاداری، حضور و تصمیم مردم در پیشبرد اهداف، مهم بود و به جمهوریت و اسلامیت نظام اهمیت می‌داد، خاطرنشان کرد: این نوع مجامع و بزرگداشت‌ها و مراسم کمک جدی باشد برای اینکه آیندگان و جوانان نسبت به فعالیت‌هایی که بزرگان انقلاب در دوران حیات و حضورشان داشتند بیشتر آشنا شوند و دشمنان و مخالفان نتوانند با شایعه‌سازی و تبلیغات انحرافی، مسیر انقلاب را به انحراف بکشند.

 

هاشمی گفت: ثمره اصلی و دستاورد فعالیت هاشمی همان تفکر اعتدالی است که امروز ایشان به عنوان فردی که بنیان‌گذار این تفکر در کشور بوده و سال‌ها نسبت به این موضوع تلاش کرده و آبرو گذاشته تا این اتفاق رخ دهد و اتفاق افتاد، شناخته می‌شود.

 

وی افزود: شاید اگر 150 سال تاریخ ایران را مطالعه کنید واژه‌هایی مثل مصلحت، صبر، خویشتن‌داری، تسامح، مهاجرت و این‌طور مسائل همواره در جریانات سیاسی دیده می‌شد اما امروز می‌بینیم نگاه اسلامی در چارچوب عقلانیت در کشور حاکم شده و این تفکری است که با شروع نظام جمهوری اسلامی پا گرفته است.

 

وی افزود: اسلامیت و جمهوریت و حکومت امام زمان واقعیتی است که مردم پشتیبان نظام قرار بگیرند و همین حضور، انقلاب را در مسیر پیشرفت قرار داده و این موضوعی بود که آیت‌الله هاشمی در خصوص آن جدیت به خرج داده و اگر امروز می‌خواهیم در بزرگداشت‌های این چنینی به جایگاه مطلوب برسیم باید نسبت به زنده نگه داشتن این تفکر تلاش کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: