• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-2886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر مسئول یک نشریه دانشجویی:

نشریات دانشجویی تریبونی برای بیان دغدغه دانشجویان است


مدیر مسئول یک نشریه دانشجویی اظهار کرد: نشریات دانشجویی تریبونی برای بیان دغدغه دانشجویان است.

 

اکبر میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه رسالت نشریات دانشجویی بیان دغدغه دانشجویان است، گفت: در واقع انتشار نشریات دانشجویی تمرینی است برای فعالان این حوزه تا ضمن آشنایی دانشجویان با اصول و فنون نشریه نگاری، تریبونی را برای بیان دغدغه‌های فرهنگی، صنفی، علمی و حتی سیاسی دانشجویان فراهم کند.

 

وی ادامه داد: نشریه دانشجویی مبتکران جوان با مجوزهای اخذ شده از کمیته ناظر بر نشریات دانشجویی، فعالیت خود را از سال ۹۵ آغاز کرده است و در اولین تجربه حضور در جشنواره سراسری نشریات دانشگاه آزاد اسلامی طی امسال توانست حائز دو مقام برگزیده کشوری و ۵ مقام استانی شود.

 

مدیر مسئول نشریه دانشجویی مبتکران جوان با اشاره به اینکه حوزه فعالیت این نشریه دانشجویی در زمینه علوم پایه و فرهنگی است، افزود: نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان با دیدگاه مثبتی که از سوی معاون فرهنگی وجود دارد، مشکلی پیش رو نداشته و تحت حمایت کامل حوزه فرهنگی هستند.

 

وی افزود: نشریات دانشجویی اگر بتوانند ذائقه مخاطب خود را به‌خوبی شناسایی کنند و در چارچوب قوانین نشریات به درستی حرکت کنند قطعا می‌توانند در دانشگاه‌ها جریان‌ساز بوده و رسانه‌ای مهم برای دانشجویان باشند.

 

میرزایی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فضای مجازی جزئی از زندگی روزمره شده است، فعالان نشریات دانشجویی بایستی این فضا را مغتنم شمرده و از ظرفیت بسیار بالای رسانه‌های دیجیتال در جهت گسترش مخاطبن خود و همچنین گسترش سواد رسانه‌ای خود و رساندن اخبار درست به آحاد جامعه استفاده ببرند.

 

وی با اشاره به اینکه نشریه مبتکران جوان توانست در اولین حضور خود در حوزه نشریات برتر و در مقالات ویژه نیز حائز مقام برگزیده کشوری شود، گفت: در دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور ۳۳۹۷ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: