• پنجشنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-1614-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان خبر داد:

زنجان، آماده اسکان بیش از 7400 مسافر نوروزی


دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان، از آمادگی شهرستان زنجان برای اسکان 7460 مسافر نوروزی در ایام سفر خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله یحیی رحمتی شامگاه دیروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان زنجان افزود: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر به منظور توسعه گردشگری داخلی و ایجاد هماهنگی و انسجام در ارائه خدمات مناسب برای رفاه حال مسافران و گردشگران و نیز مدیریت یکپارچه، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی و نظارت بر انجام فعالیت‌های سفر تشکیل شده است.

 

وی با یادآوری اینکه برای پیشبرد اهداف ستاد اجرایی خدمات سفر، کمیته‌های تخصصی ده‌گانه در نظر گرفته شده است که هر کدام از این کمیته‌ها وظایف مشخصی را بر عهده دارند، تصریح کرد: این کمیته‌ها شامل کمیته خدمات حمل و نقل، کمیته خدمات امداد و نجات، کمیته خدمات انتظامی، امنیتی و ترافیک شهری، کمیته هماهنگی امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، کمیته برنامه‌ریزی و آمار، کمیته خدمات اسکان و رفاه، کمیته نظارت و تنظیم بازار، کمیته ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، کمیته خدمات بهداشتی، سلامت و محیط زیست و کمیته اطلاع‌رسانی، تبلیغات، امور فرهنگی و فضای مجازی است.

 

این مسئول با یادآوری اینکه همه امکانات و دستگاه‌ها در ایام نوروز بسیج شده‌اند تا استان زنجان به بهترین شکل به مسافران و گردشگران نوروزی معرفی شود، اظهار کرد: در همین راستا هتل‌های زنجان با ظرفیت پذیرش 511 مسافر، مسافرخانه‌ها 110 نفر، اقامت‌گاه بوم‌گردی 120 نفر، مهمان‌پذیرها 486 نفر، امکانات آموزش و پرورش 4100 نفر، هتل‌آپارتمان‌ها 133 نفر و سایر واحدهای اقامتی در نظر گرفته شده شامل مهمان‌سرای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و ... نیز 2000 نفر آماده اسکان مسافران نوروزی هستند.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه امیدواریم امسال نیز زنجان به‌عنوان میزبان مهربان بتواند پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی همانند سنوات گذشته باشد، خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌هایی که انتظار داریم در ایام نوروز مرتفع شود، بحث میزان بنرهایی است که در این ایام در سطح شهر نصب و باعث آشفتگی بصری شده است که امیدواریم این بنرها به‌ویژه در مبادی شهر به صورت فدهمند نصب شود.

 

مسیح‌الله معصومی، شهردار زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برنامه‌های شهرداری زنجان برای استقبال از مسافران نوروزی در سه بخش انجام خواهد گرفت، افزود: برنامه‌های شهرداری زنجان قبل، حین و بعد از ایام نوروز خواهد بود که مهم‌ترین برنامه‌های این ارگان را می‌توان در روزهایی چون روز درختکاری، چهارشنبه آخر سال و نیز پنج‌شنبه آخر سال مشاهده کرد.

 

پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان نیز با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین محورهای برنامه این دانشگاه، با رویکرد آموزشی و پیشگیری خواهد بود، اظهار کرد: قسمت عمده کارهای ما در ایام نوروز، مربوط به مباحث نظارتی است. همچنین در حوزه درمان بیشترین تمرکزمان بر روی چهارشنبه آخر سال، ایام نوروز و روز طبیعت خواهد بود.

 

علی مدقالچی، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان با اشاره به اینکه تامین وسایط نقلیه کافی، تامین سفری ایمن برای مسافران و نیز تضمین سفری ایمن در جاده‌ها جزو برنامه‌های اصلی این اداره‌کل به‌شمار می‌رود، ادامه داد: سال گذشته 7.5 میلیون نفر طی ایام نوروز در سطح جاده‌های کشور تردد کردند که سهم استان زنجان 71 هزار مسافر در قالب 9149 نفر ـ دستگاه سفر بوده است.

 

سرهنگ جعفر کردلو، جانشین فرماندهی انتظامی استان زنجان با یادآوری اینکه نیروی انتظامی نیز همه ساله دستورالعمل‌های ویژه‌ای با رویکرد امنیتی و انتظامی خواهد داشت، تصریح کرد: تعامل با دستگاه‌ها برای هر چه بهتر برگزار شدن طرح نوروزی، از رویکردهای اصلی نیروی انتظامی استان به‌شمار می‌رود. همچنین در این ایام 300 تیم خودرویی و 100 تیم موتورسیکلت برای نظم‌بخشی و ایجاد امنیت در زنجان به انجام وظیفه خواهند پرداخت.

 

اسماعیل مسلمی، رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در ایام نوروز، دو رویکرد اصلی شامل تنظیم بازار و مسائل نظارتی دنبال خواهد شد، خاطرنشان کرد: کمیته نظارت و تنظیم بازار ستاد اجرایی خدمات سفر استان، ذیل ستاد تنظیم بازار استان فعالیت کرده و با همکاهی دستگاه‌های مربوطه، نسبت به تامین و نظارت بر کالاهای اساسی پایان سال اقدام می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: