• پنجشنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

چهارشنبه سوری؛ بازاری که تنور آن از چین داغ می‌شود


فرماندار شهرستان خرم‌دره گفت: صدای تق‌تق هر فشفشه‌ در چهارشنبه‌سوری پولی است که به جیب چینی‌ها می‌رود.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت محمدی شامگاه دیروز در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه وضعیت نانوایی‌ها برازنده شهرستان نیست، تصریح کرد: با نانوایی‌های متخلف که سلامتی مردم را بازیچه خود کردند باید برخورد جدی صورت گیرد .

 

وی با اشاره به اینکه یکی از منابع آلوده کننده محیط زیست نان‌های کپک زده است، تصریح کرد: بازرسی‌های صورت گرفته در این حوزه در شهرستان چندان مطلوب نیست و باید اهتمام بیشتری در این زمینه وجود داشته باشد .


این مسئول با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از مخاطرات چهارشنبه سوری باید همه در کنار نیروی انتظامی باشند، عنوان کرد: باید مردم و به ویژه جوانان و نوجوانان آگاه باشند که صدای تق تق هر فشفشه‌ای پولی است که به جیب چینی‌ها می‌رود .

 

وی یادآور شد: دود فشفه‌ها و ترقه‌ها به لحاظ وجود سرب یکی از بزرگترین آلاینده‌‌های زیست محیطی است که بسیاری از مردم از این امر اطلاعی ندارند .

 

وی با تاکید بر ضرورت سامان‌دهی جمعه بازار و با تاکید بر اینکه طبق قانون ساماندهی بازارهای روز از وظایف شهرداری است، عنوان کرد: ساماندهی جمعه بازار می‌تواند به یک منبع درآمد پایدار برای شهرداری تبدیل شود .

 

محمدی اظهار کرد: برای تنظیم بازار میوه، گوشت قرمز و گوشت سفید جهاد کشاورزی باید همانند سال گذشته توزیع این اقلام در چند نقطه شهری و روستایی را در روزهای پایانی سال و عید نوروز در دستور کار قرار دهد تا مردم مشکلی از بابت تامین ارزاق شب عید نداشته باشند .  


وی با بیان اینکه یکی از اهداف دولت حمایت از تولید داخلی واشتغال است، گفت: باید فرهنگ‌سازی لازم در زمینه خرید کالای ایرانی وجود داشته باشد تا مردم بدانند با خرید هر کالای خارجی گره اشتغال مملکت را کور می‌کنند .


محمدی یادآور شد: خرید کالای خارجی باعث رونق اقتصادی در دیگر کشورها و بیکاری بیشتر جوانان کشورمان و خروج ارز از کشور می‌شود .


این مسئول با اشاره به افزایش تقاضا برای خرید شیرینی در روزهای پایانی سال، تصریح کرد: با افزایش تقاضا کمیت و کیفیت نیز ممکن است کاهش یاید لذا باید توجه جدی وجود داشته باشد تا شیرینی‌ها از کیفیت لازم برخوردار باشند و در طبخ آنها از روغن‌های بهداشتی استفاده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: