• سه شنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو هئیت علمی فلسفه دانشگاه زنجان:

فضای مجازی را نمی‌توان به طور کلی مخرب دانست


عضو هئیت علمی فلسفه دانشگاه زنجان اظهار کرد: فضای مجازی پتانسیل بالایی برای آسییب‌های اجتماعی دارد، ضمن اینکه نمی‌توان آن را به طور کلی مخرب دانست.

 

رهام شرف در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به مهجور ماندن علوم انسانی در کشور، گفت: متاسفانه علوم انسانی در حاشیه بوده است و کشوری که به علوم انسانی‌اش توجه نداشته باشد و علوم انسانی‌اش در حاشیه باشد جزو جهان سوم به شمار می‌رود و دچار چالش‌های جدی می‌شود.

 

وی ادامه داد: مسئله علوم انسانی خیلی جدی است؛ چراکه امروز شاهد تعارض بین باورها وجود دارد و جهان بینی نادرست در میان افراد جامعه دیده می‌شود و همین امر می‌تواند باعث بروز تعارضاتی در میان افراد باشد.

 

عضو هئیت علمی فلسفه دانشگاه زنجان اظهار کرد: فضای مجازی پتانسیل زیادی برای آسیب‌های اجتماعی دارد ضمن اینکه توان بالایی نیز برای بهبود شرایط را مهیا می‌کند.

 

این استاد دانشگاه افزود: تمام آسیب‌ها و مزیت‌های فضای مجازی به ظرفیت‌های افراد باز می‌گردد و در این زمینه جهان‌بینی افراد می‌تواند در بهبود وضعیت راهگشا باشد؛ چراکه به خاطر ظرفیت‌های مجازی می‌توان شاید افزایش چشم و هم‌چشمی‌ها در جوامع بود و اینکه افراد از روی ظواهر زندگی افراد در مورد آنها قضاوت می‌کنند و ظاهر زندگی آنها را با باطن زندگی خود مقایسه می کنند و احساس بدبختی می‌کنند و استرس و نا امیدی را به طریقی در این افراد افزایش می‌دهد.

 

وی تصریح کرد: از دیگر آسیب‌هایی که در خصوص فضای مجازی وجود دارد و در کودکان و نوجوانان بیشتر دیده می‌شود گرایش به پورنوگرافی است که این موضوع خود آسیب‌های جدی را به دنبال دارد و دومین موضوع بازی‌های رایانه‌ای است که این مهم نیز خود موجب می‌شود تا کودک انزوا طلب شود و از گروه همسالان خود فاصله بگیرد.

 

شرف افزود: باید روی جهان‌بینی افراد کار شود و از فضای مجازی که می‌تواند یک فرصت باشد نهایت استفاده را برد و نمی‌توان به طور کلی اذعان داشت که فضای مجازی مخرب است و یا آسیب‌های زیادی را به جوامع وارد می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: