• جمعه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-485-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر تاکید کرد:

سرمایه‌گذاری مردم در امر تولید، مهم‌ترین مولفه رشد اقتصادی


امام جمعه ابهر تاکید کرد: یکی از مولفه‌های مهم تحقق رشد اقتصادی و اشتغال در کشور، روی‌آوری و سرمایه‌گذاری مردم به کارهای تولیدی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر افزود: نکته مهم دیگر اینکه همه باید الگوی مصرف را اصلاح و عملیاتی کنیم، متاسفانه اسراف در کشور بالا است و باید الگوی مصرف را اصلاح کنیم، این اصلاح شامل استفاده بهینه از مصارف انرژی همچون آب، برق، غذا و کالاهای اساسی می‌شود. همچنین با صرفه‌جویی در این موارد، اقتصاد مقاومتی محقق خواهد شد.

 

وی به اهمیت نام‌گذاری سال‌ها در حوزه اقتصادی و فرهنگی توسط رهبر معظم انقلاب اشاره و تصریح کرد: برای محقق شدن اهداف اقتصادی و فرهنگی انقلاب، مسئولان و مردم باید دست به دست هم بدهند و نقش خود را ایفا کنند. آنچه که مربوط به مردم می‌شود این است که از کار و کالا و سرمایه ایرانی حمایت کنند؛ چراکه در صورت اعتقاد و اطمینان مردم یک کشور به کالاهای داخلی، قطع یقین رشد اقتصادی را نظاره می‌کنیم و در نتیجه درآمد ملی افزایش می‌یابد و بیکاری کمتر و کمتر می‌شود ولی در صورت عکس آن قضیه و بی‌اعتمادی به کالاهای داخلی روز به روز نه تنها اقتصاد کشور به سمت رکود می‌رود بلکه شاهد افزایش بیکاری جوانان و وابستگی مردم آن جامعه به بیگانگان خواهیم بود.

 

خطیب نمازجمعه ابهر در ادامه با بیان اینکه نکته دیگری که هم به مردم و هم به مسئولان مربوط شود، واگذاری مدیریت‌ها به افراد متخصص و متعهد است که متاسفانه ما در خیلی از جاها شاهد هستیم مدیریت‌ها به افراد غیرمتخصص و غیرمتعهد واگذار شده است، اظهار کرد: در واقع مدیریت را باید به مدیران جهادی و انقلابی تحویل بدهیم که هم جهادی و هم انقلابی باشند و هم به اقتصاد مقاومتی اعتقاد داشته باشند. ستون‌های اقتصاد مقاومتی بر دو پایه اساسی اصلاح قوانین و مدیریت قوی و کارآمد استوار است. با اجرای اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی، معضل بیکاری به طور حتم حل خواهد شد.

 

رحیمی یادآور شد: مهار تورم بدون اجرای اقتصاد مقاومتی ممکن نیست. اگر مدیران ما جهادی و انقلابی باشند و از اشرافی‌گری پرهیز کنند، مردم نیز آماده هستند هزینه‌های انقلابی بودن را بپردازند. همان‌طوری که مردمان مکه به خاطر انقلابی بودن هزینه آن را دادند. ما باید خود را برای مقابله با دشمنان قدرتمند و استکبار جهانی آماده کنیم، باید کمرها را محکم ببندیم، قطعا در داخل با کارشکنی و هم‌دستی عناصر مرعوب مفتون دشمن روبه‌رو هستیم، باید با آنان دست و پنجه نرم کنیم و توطئه‌های پیوسته‌شان را که برخی در مدیریت‌های کلان کشور نیز است خنثی کنیم.

 

امام جمعه ابهر با اشاره به اینکه امت مومن و انقلابی ایران در طول دوران انقلاب اسلامی از سال 1342 تاکنون، از آزمون‌های بزرگ و طاقت‌فرسای الهی موفق و سربلند بیرون آمده است، افزود: ملت در مقابله با گروهک‌ها و نحله‌های قدرتمند غیراسلامی و لیبرال، جنگ هشت ساله، فتنه‌های پیوسته، تحریم‌ها، نفوذی‌های دشمن یا غافل که گاهی حاکمیت اجرایی را در دست گرفته‌اند و طرح‌های دشمنان را پیاده کرده‌اند، استقامت کرده و در میدان با تمام توان حاضر بوده است و ما یکی از این توطئه و فتنه‌ها را در این سه روز اخیر در تهران شاهد بودیم. اغتشاش‌گران داعشی مسلک که با فرمان گرفتن از منافقان و سلطنت‌طلبان امنیت و ناموس و جان مردم را به خطر انداختند.

 

رحیمی خاطرنشان کرد: آنچه قابل توجه و تأمل است، به سر آمدن كاسه صبر ملت است. چه آن‏كه بيش از حد، رأفت و مدارا نسبت به اغتشاش‌گران داعشی‏مسلك صورت مى‏گيرد و گواه اين حقيقت صدماتی است كه نيروهاى انتظامى و بسيجى در صحنه اغتشاشات متحمل شده و با نهايت دقت و رأفت، حجت را بر همگان تمام كردند كه جايى براى سوءاستفاده بدخواهان و دشمنان باقى نماند و لذا حرف دل همه آحاد مردم به‏ويژه ساكنان خيابان پاسداران اين است كه بيش از حد ممكن با داعش‏هاى خيابان پاسداران مدارا شد و واقعيت و انصاف اين است كه اين مدارا ديگر به سقف خود رسيده است و بايد با قاطعيت و بدون هيچ ملاحظه‏اى با عوامل اصلى آن برخورد شده و در چارچوب قوانين جارى كشور به اشد مجازات برسند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: