• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

استقبال مدیران کل استان از دوره‌های آموزشی کمتر از 5 درصد است


مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌‍‌‌ریزی استان زنجان گفت: متاسفانه استقبال مدیران کل استان از دوره‌های آموزشی کمتر از 5 درصد است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهلا حسنی در نشست خبری، اظهار کرد: امسال مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری به دنبال آن بود که در بحث آموزش‌ها از صاحبان سبک و نظریه در این بخش استفاده کند که هماهنگی برای حضور این افراد بسیار سخت بود.

 

این مسئول ادامه داد: با وجود حضور اساتید صاحب سبک درصد مشارکت مدیران کل استان کمتر از 5 درصد و معاونین ادارات کل کمتر از 10 درصد است که متاسفانه شاهد استقبال و حضور مدیران کل و معاونین هستیم که بی‌انگیزگی و محدود بودن وقت مدیران از جمله دلایلی است که می‌توان برای استقبال پایین از دوره‌های آموزشی مطرح کرد.

 

وی افزود: بر اساس جست‌وجویی که در سیستم‌های آموزشی برخی کشورها به عمل آمد از افرادی که در دستگاه‌ها کار می‌کنند ابتدا ارزشیابی به عمل می‌آید و نقاط ضعف افراد شناسایی شده و فرد ملزم به برطرف کردن ضعف خود است که بحث آموزش یکی از راههای حل مشکلات است.

 

حسنی با بیان اینکه در بسیاری از کشورها فراگیر به دنبال آموزش است، خاطرنشان کرد: برخلاف آنچه که در دنیا معمول است در ایران این سیستم آموزشی دستگاه‌ها است که فراگیران را تشویق به اموزش می‌کند و این در حالی است که فراگیران انگیزه یادگیری پایینی دارند.

 

مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‍‌‌ریزی استان زنجان، با اشاره به برنامه‌های این مرکز برای سال آتی، یادآور شد: ایجاد کانون ارزیابی مدیران که دستورالعمل آن ابلاغ شده و توانمندسازی زنان از جمله برنامه‌های این مرکز در بخش مدیران است و در بخش آموزش کارشناسان نیز دوره‌هایی مبنی بر توسعه فردی افراد برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: