• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

نظارت‌ها بر عملکرد مجریان پروژه‌ها جدی‌تر خواهد شد


مدیر نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: نظارت بر عملکرد مجریان پروژه‌ها و پروژه‌های عمرانی، سال آینده جدی‌تر خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمود محمدی‌مشفق در نشست خبری، اظهار کرد: در حال حاضر 2800 پروژه در حال اجرا است که امکانات موجود برای نظارت بر این پروژه‌ها محدود بوده و همکاری مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد در این امر بسیار موثر است.

 

این مسئول ادامه داد: اداره‌کل راه و شهرسازی، اداره‌کل تجهیز و نوسازی مدارس و اداره‌کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سه دستگاهی هستند که در حوزه اجرای پروژه‌های عمرانی مربوط به ساختمان فعالیت می‌کنند.

 

وی افزود: به جز سه دستگاهی که عنوان شد، دیگر دستگاه‌هایی که در زمینه امور اجرایی پروژه‌های عمرانی مربوط به ساختمان فعالیت می‌کنند باید عرصه را برای تخصصی اجرا شدن پروژه‌ها ترک کنند.

 

محمدی‌مشفق با اشاره به تفاهم‌نامه سازمان نظام مهندسی مسکن، خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تفاهم‌نامه‌ای را برای استفاده از ظرفیت نظارتی برای پروژه‌ها با سازمان نظام مهندسی مسکن منعقد کرده است.

 

مدیر نظام فنی و اجرایی و دبیرخانه شورای فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان، یادآور شد: از سال آینده با توجه به اقدامات انجام شده، مجریان پروژه‌هایی که ساختار فنی ندارند، کمتر فعالیت داشته و نظارت‌ها به صورت جدی‌تری انجام خواهد شد.

 

در ادامه این نشست، رئیس گروه نظارت فنی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز گفت: این استان 50 پروژه ملی و 14 پروژه ملی با ویژگی استانی دارد که مربوط به 29 دستگاه اجرایی است.

 

محسن حسینی صبائی ادامه داد: از میان 242 پروژه استانی بازدید شده در سال گذشته و امسال، 92 پروژه تقدم در زمان اجرا، 119 مورد انطابق با زمان‌بندی و 32 مورد عقب‌تر از زمان‌بندی پیش‌بینی شده بودند.

 

وی افزود: کیفیت 21 مورد از این پروژه‌ها در حد عالی، 209 مورد خوب، هشت مورد متوسط، چهار مورد ضعیف و 2 مورد نیز شروع نشده گزارش شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: