• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-2291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

فرماندار شهرستان طارم تاکید کرد:

راه‌اندازی دانشکده کشاورزی و صنایع غذایی از نیازهای اساسی طارم


فرماندار طارم گفت: راه‌اندازی دانشکده کشاورزی، صنایع غذایی و گیاهان دارویی در این شهرستان از نیازهای اساسی این منطقه است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، علی باقری در جلسه بررسی مسائل و مشکلات راه‌اندازی دانشکده کشاورزی، صنایع غدایی و گیاهان دارویی، افزود: وجود این دانشکده در منطقه‌ای که قطب کشاورزی استان بوده و بیش از 450 هزار تن انواع محصولات کشاورزی توسط مردم و با حداقل بهره‌گیری از علم روز تولید و ظرفیت بسیار بالایی در تولید و توسعه گیاهان دارویی دارد نیازی ضروری است.

 

وی، ساماندهی صنایع غذایی و صنایع تبدیلی را از دیگر نیازهای ضروری امروز شهرستان برشمرد و گفت: وجود این دانشکده در شهرستان در ساماندهی این امور و تهیه نقشه راه برای توسعه بخش کشاورزی موثر خواهد بود.

 

فرماندار شهرستان طارم با بیان اینکه زمینی به مساحت 10 هکتار در بهترین نقطه شهر آب‌بر جهت راه‌اندازی دانشکده کشاورزی، صنایع غذایی و گیاهان دارویی تامین شده است، اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم از قبیل آب و برق نیز در این مکان فراهم شده است.

 

وی با بیان اینکه حصارکشی محوطه دانشکده انجام شده است، افزود: با پیگیری‌های فرمانداری و همکاری شورای اسلامی و شهرداری آب‌بر عملیات اجرایی قسمتی از فضای فیزیکی پروژه آغاز ولی متاسفانه از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار نیست.

 

فرماندار شهرستان طارم، صدور دستورات لازم جهت سرعت بخشیدن به عملیات اجرایی این پروژه را خواستار شد و گفت: استقرار دانشگاه دولتی در بخش کشاورزی، صنایع غذایی و گیاهان دارویی از آروزهای دیرینه مردم طارم است.

 

باقری ادامه داد: طارم در تولید گیاهان دارویی ویژگی‌های منحصر به فردی داشته و گیاهان دارویی و محصولات طبیعی و خودرو مثل قارچ کوهی دنبالان که در دنیا زبانزد است در این منطقه به وفور یافت می‌شود.

 

این مسئول همچنین خواستار مشارکت و همکاری شهرستان طارم با دانشگاه زنجان در برگزاری اولین کنگره بین‌المللی زیست فناوری گیاهان دارویی و قارچ‌های کوهی ایران شد و افزود: این کنگره بهترین فرصت برای شناساندن ظرفیت‌های منطقه در حوزه گیاهان دارویی و قارچ دنبلان کوهی طارم است.

 

وی طراحی عناوینی مثل خواهر خواندگی شهرهای الگو در کشورهایی از قبیل فرانسه و آلمان که مقام اول تولید دنبالان کوهی و گیاهان دارویی دارا هستند را از اقدامات فرهنگی و جانبی حضور و مشارکت طارم در کنگره عنوان کرد و گفت: امیدواریم حضور در این کنگره موجب هدایت سرمایه‌گذاری‌های احتمالی در سطح ملی و بین‌المللی در طارم شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: