• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1286-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رتبه نخست جشنواره بین‌المللی خوارزمی به دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان رسید


بابک کریمی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان، رتبه نخست پژوهش‌های بنیادی جشنواره بین‌المللی خوارزمی را کسب کرد.

 

به گزارش‌ ایسنا، منطقه زنجان، بابک کریمی، رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان، رتبه نخست پژوهش‌های بنیادی جشنواره بین‌المللی خوارزمی را کسب کرد.

 

در این دوره از جشنواره خوارزمی، استاد دانشکده شیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان، به پاس پژوهش‌های مجدانه و پیوسته خود، موفق به کسب رتبه نخست پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی شد.

 

عنوان طرح برگزیده توسط این استاد، ساخت کاتالیزورهای انتخابگر بر پایه ترکیبات مزوحفره منظم و کاربرد آن‌ها در تبدیلات شیمیایی است. علاوه بر این، دکتر کریمی موفق به کسب جایزه اول کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار جنوب نیز شد.

 

در این دوره از جشنواره ۳۷۷ طرح داخلی و ۱۳۳ طرح خارجی از ۴۹ کشور جهان به دبیرخانه ارسال شده است که در نتیجه فعالیت چند ماهه ۱۸ گروه‌ داوری، ۳۰ طرح به هیئت داوران ارائه شد.

 

جشنواره بین‌المللی خوارزمی در محورهای اصلی پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای، اختراع و نوآوری و گروه‌های تخصصی مهندسی برق، مکانیک، مکاترونیک، فناوری‌های شیمیایی، فناوری نانو، مواد، متالورژی، انرژی‌های نو، فناوری اطلاعات، صنایع و مدیریت، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست علوم پایه، عمران، هوا فضا، معماری و شهرسازی، هنر، علوم پزشکی و نظایر آن در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

 

جشنواره بین‌المللی خوارزمی قدیمی‌ترین جشنواره علمی و فنی ایران است که به همت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: