• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-885-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت:

جوان‌ها را محدود به عرصه انتخابات نکنیم


نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت گفت: جوان‌ها را محدود به عرصه انتخابات نکنیم، عده‌ای حاضر نیستند برای حضور جوانان خوش‌فکر کنار بکشند و اگر علاقه به خدمت دارند به عنوان یک مشاور ادامه فعالیت داشته باشند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان فریدون احمدی در نشست خبری اظهار کرد: به نظر می‌رسد حتی اگر جدی هم نباشد ولی یک حرکت به سمت ناکارآمدی را داریم و این امر مختص دولت نیست که فقط دولت را مقصر بدانیم. امروز شاید انباشت مطالبات چهل ساله را داریم که این امر و وجود فضای مجازی باعث شده تا مردم خیلی شفاف جواب می‌‌خواهند و خواسته‌های خود را مطرح می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه به لحاظ اقتصادی بیش از ۹۰ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود، افزود: بودجه برای برنامه نوشته می‌شود و در حالی که همه آن برنامه بخش عمده‌اش ادامه وضع موجود خواهد شد، یعنی پرداخت حقوق کارمندان دستگاه‌های اجرایی و این اتفاق خوبی در حوزه اقتصاد نیست.

 

احمدی با بیان اینکه اندازه قوه مجریه بسیار بزرگ است، تصریح کرد: حتی تا ۲۰ برابر اندازه دستگاه‌های اجرایی در کل دنیا تعداد کارکنان و ساختمان‌های اداری در این حوزه را داریم و همین مسئله سبب بالا رفتن بروکراسی و ایجاد زمینه فساد اداری شده است.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت با تاکید بر اینکه حجم بزرگی در بدنه اجرایی ایجاد کردیم که بودجه ما را می‌بلعد و همین هم سبب ایجاد پدیده نامطلوب فساد اداری شده است، خاطرنشان کرد: بزرگ بودن قوه مجریه در پدیده کسب و کار تاثیر ایجاد کرده و در سال‌های اخیر شاهد تزلزل چهار پله‌ای فضای کسب و کار بودیم، زیرا نتوانستیم سرمایه‌گذار جدید در فضای کسب و کار ایجاد کنیم و همه توان به سمت سرمایه‌گذاری در بخش اداری سوق پیدا کرده است.

 

وی با بیان اینکه یکی از عواملی اصلی متورم بودن در بخش اجرایی دستگاه‌های دولتی تدبیر ما در حوزه اقتصاد را ناکارآمد کرده است، گفت: دغدغه اصلی کشور همچنان اقتصاد است، در حالی که اشتغال از دل تولید بیرون می‌آید و این در حالی است که قوانین، قوا، حرکت‌ها و تصمیمات و همه شرایط کشور ضدتولید هستند و تولید مورد حمایت قرار نمی‌گیرد و گاهی اوقات با تصمیمات مقطعی برای رونق تولید حتی اوضاع را بدتر می‌کنیم و دلیل آن نیز این است که قوای کشور برای رسیده به هدف اصلی که هدف چشم‌انداز است برنامه منسجم و مغز برنامه‌ریز ندارد.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت با انتقاد از تغییرات مدیریتی و حتی تلفیق و تفکیک در سازمان‌ها، تصریح کرد: در کشور راهبرد مشخصی که ما را به هدف برساند، نداریم به عنوان نمونه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مغز متفکر اشتغال است، در حالی که طی شش سال گذشته سه بار با تفکیک و ادغام تغییر کرده است.

 

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد در مجلس گرفتار پوپولیسم هستیم، تاکید کرد: اگر میکروفون پخش زنده مجلس را خاموش کنیم ۳۰ درصد بهره‌وری مجلس بالا می‌رود زیرا برخی به هوای رای دوره بعد گرفتار پوپولیسم شده‌اند در حالی که اگر می‌خواهیم مجلس بر پایه علم اداره شود باید مجلس قوانین مبتنی بر علم و دانش تصویب کند.

 

احمدی در ادامه و با تاکید بر اینکه امروز دو هزار مدیر اول کشور در دستگاه‌های مختلف اگر جرات دارند رزومه کاری خود را بدون تعارف منتشر کنند، تصریح کرد: بسیاری از مدیران یا مدارک تقلبی دارند و یا مدارکی که دارند غیرمرتبط با مشاغل‌شان است و این مملکت را بیچاره کرده است.

 

وی گفت: در کشور محدودیت منابع نداریم فقط از فروش نفت مبالغ هنگفت به دست می‌آوریم بدون اینکه برای آن زحمت بکشیم شاید چون منابع خیلی راحت به دستمان می‌رسد اینها را نفله می‌کنیم. عده‌ای می‌گویند صندوق‌های بازنشستگی ورشکست شده است، باید گفت چون انتصاب‌های شما در این بنگاه‌ها بر اساس شایستگی نیست.

 

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه یک نفر از اول انقلاب تاکنون به خاطر سوء‌مدیریت محاکمه نشده و همه مدال گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: سیستم مدیریتی کشور همیشه تشویق کرده ولی معلوم نیست چه کسی ما را به این وضع رسانده‌ است.

 

احمدی تاکید کرد: گرفتاری کشور از آدم‌هایی است که کاربلد نیستند اما به هر قیمتی شده کار را می‌پذیرند و بزرگترین تحریم همین است، چون اینها شرایط تحریم و شرایط عادی را نمی‌توانند مدیریت کنند و کوچک‌ترین فشار دشمن تبدیل به ناکارآمدی می‌شود.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 600 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام داریم و با این روند قطره‌چکانی، بسیاری از پروژه‌ها به عمر ما کفاف نمی‌کند، از هزینه‌کرد مالیات انتقاد کرد و گفت: مالیات باید در زمینه‌های مختلف از جمله احداث کارخانه، صنعت و اصلاح کشاورزی و عملیات‌های عمرانی هزینه شود، در حالی که در حال حاضر این مالیات برای حقوق کارکنان دستگاه‌های اجرایی هزینه می‌شود و همان دستگاه‌های اجرایی سبب عقب افتادگی رتبه کسب و کار می می‌شود و اگر همه اینها را کنار هم بگذاریم می‌بینیم شرایط کشور خاص است.

 

احمدی تاکید کرد: نمی‌گویم مسیر غلط است، همه حرف‌مان این است که به اصلاحات اساسی در کشور نیاز داریم. امروز دیگر مسئله اقتصادی نیست در همه حوزه‌ها نیاز به اصلاح داریم. مسیر و رویکردها را در جاهایی تغییر دهیم چون این مسیر که در حال حاضر می‌رویم پرت و هدررفت زیادی دارد و این نشان می‌دهد در مورد این سیستم‌ها باید تجدیدنظر کنیم.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسیر نظام بن‌بست نیست و فوق‌العاده باز است، خاطرنشان کرد: ذهن مدیران کندذهن بن‌بست است چون ذهن‌های ضعیف را سرکار گذاشتیم حتی مردم برای انتخابات نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی باید دقیق و هوشیار باشند.

 

احمدی با تاکید بر اینکه نماینده مجیزگو نیست، تصریح کرد: کار مجلس فریاد کشیدن است و هر جا لازم است عالمانه وارد شود و راه‌حل ارائه کند و هر دوی اینها باید همراه هم باشد، فردی که فریاد می‌کشد باید عالم بوده و بتواند راه‌حل عالمانه و منطقی هم ارائه دهد.

 

وی بر لزوم حضور جوانان در عرصه‌های مختلف کشور اشاره کرد و گفت: جوان‌ها را محدود به عرصه انتخابات نکنیم. عده‌ای حاضر نیستند برای حضور جوانان خوش‌فکر کنار بکشند و اگر علاقه به خدمت دارند به عنوان یک مشاور ادامه فعالیت داشته باشند.

 

احمدی تاکید کرد: یکی از بزرگ‌تربن بدبختی‌های ما، آدم‌های بازنشسته‌ای هستند که سر کار بازگشتند و از هر چیزی برای این نظام بدتر است. اگر این‌ها انگیزه خدمت دارند مشاوره بدهند بخش اعظم همین حقوق‌های نجومی متعلق به افراد بازنشسته است، زیرا فرد بازنشسته از هیچ سیستم نظارتی واهمه ندارد.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ولی با همه اینها اعتقاد داریم کشور را می‌شود ساخت و جمهوری اسلامی جای رشد و اعتلا دارد و همه ساز و کارها آماده است اما مشکل در مدیریت است و به دشمن هم ربط چندانی ندارد اگر کار دست مدیر کاربلد نباشد حربه دشمن بیشتر اثر می‌کند.

 

احمدی تاکید کرد: اگر اتفاق مثبتی در کشور بخواهد رخ دهد باید از مجلس شروع شود. مجلس در جاهایی از مسیر خود منحرف است. مثلا نماینده‌ای که آدم بکارد و به دنبال انتصابات باشد، نماینده نیست.

 

وی با انتقاد از تجمیع همه اختیارات در پایتخت، گفت: چه کسی گفته ما اینهمه اختیارات را در تهران مستقر کنیم و برای یک امضا باید به وزارتخانه برویم و امضاهای طلایی در وزارت‌خانه است و همه فسادها سر امضای طلایی درست می‌شود و منشا برخی از همین امضاهای طلایی در مجلس است. چرا در مواردی اختیارات را به حوزه‌های استانی ندهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: