• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-2791-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان طارم:

173 هزار هکتار از اراضی طارم، ملی است


رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان طارم گفت: مساحت اراضی ملی شهرستان 173 هزار هکتار است.

 

ضیاالدین حسنلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه همه ساله 15 تا 21 اسفند ماه به‌عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است، تصریح کرد: با توجه به نقش تاثیرگذار درخت در جهان اولین روز این هفته به عنوان روز ملی درختکاری نامگذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه همزمان با روز درختکار از همه دستگاه‌های اجرایی سطح شهرستان برای غرس نهال دعوت می‌شود، تصریح کرد: سهمیه امسال نهال شهرستان طارم 11 هزار اصله در نظر گرفته شده است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه مساحت شهرستان طارم 224 هزار هکتار است، بیان کرد: مساحت اراضی ملی شهرستان 173 هزار هکتار، اراضی زراعی 41 هزار هکتار، جنگل طبیعی 33 هکتار و مراتع 118 هزار هکتار است.

 

وی با تاکید بر ضرورت حفاظت از منابع طبیعی به ویژه در مناطق روستایی، عنوان کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها نقش تاثیرگذاری در حفاظت از این اراضی در شهرستان ایفا می‌کنند و علاوه بر آگاه‌سازی مردم موارد تخلف را نیز گزارش می‌کنند.

 

حسنلو از مردم به‌عنوان حامیان اصلی منابع طبیعی یاد کرد و افزود: برای افزایش میزان مشارکت مردم در حفاظت از منابع طبیعی کارت همیار طبیعت به ویژه در مدارس که نقش بسیار تاثیرگذاری در فرهنگسازی حوزه‌های مختلف در جامعه دارند، صادر می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: