• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-3291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس:

تکمیل پروژه‌های ورزشی با بودجه فعلی به 40 سال زمان نیاز دارد


عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس گفت: وزارت ورزش و جوانان 11 هزار میلیارد تومان پروژه ورزشی نیمه‌تمام دارد که با بودجه فعلی 40 سال زمان برای تکمیل آن‌ها نیاز است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد عزیزی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات ورزشکاران شهرستان خرم‌دره با اشاره به اینکه کمبود اعتبارات در کشور دامن‌گیر ورزش نیز شده است، اظهار کرد: بودجه وزارت ورزش هزار میلیارد تومان بود که معمولاً ۲۰ درصد از آن نیز محقق نمی‌شود.

 

وی تصریح کرد: از هزار میلیارد تومان اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به هزینه‌های جاری و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز هزینه امور عمرانی و دیگر موارد است.

 

این مسئول با بیان اینکه وزارت ورزش ۱۱ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه‌تمام در کشور دارد، اظهار کرد: برای تکمیل این پروژه‌ها با بودجه عمرانی فعلی ۴۰ سال زمان نیاز است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه بخشی از مالیات بر ارزش‌افزوده به پروژه‌های ورزشی اختصاص یافته است، تصریح کرد: سال گذشته این مبلغ 1200 میلیارد تومان بود که امسال به 1400 ملیارد تومان می‌رسد که این بودجه نیز به طور کامل محقق نمی‌شود و امسال ۳۰ درصد از این اعتبارات تحقق یافته است.

 

وی با اشاره به اینکه واقعیت‌های کشور باید درک شود، تصریح کرد: توقعات باید بر اساس واقعیت‌های موجود  باشد

 

عزیزی با اشاره به اینکه متاسفانه گاهی مرکز استان به شهرستان‌ها نگاه مناسبی ندارند، تصریح کرد: این نگاه باید اصلاح شود و مدیران استانی باید تلاش کنند عدالت را در همه امور از جمله توزیع اعتبارات رعایت کنند.

 

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کلنگ احداث استخر هیدج و صائین‌قلعه در سال ۸۴ به زمین زده شده است، تصریح کرد: بعد از گذشت بیش از ۱۰ سال این پروژه‌ها ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که باید اهتمام جدی برای تکمیل آن وجود داشته باشد.

 

این مسئول با تاکید بر ضرورت حمایت از قهرمانان ورزشی در حوزه‌های مختلف، اظهار کرد: عدم امنیت شغلی یکی از چالش‌هایی است که ورزشکاران با آن مواجه هستند که باید برای این مشکل چاره اندیشی شود، زیرا یک ورزشکار گاهی تنها برای کسب یک مدال جهانی ممکن است سالیان سال زحمت بکشد و تمام زندگی خود را در این راه بگذارد.

 

در ادامه این جلسه نیز معاون فرماندار خرم‌دره با اشاره به اینکه شهرستان خرم‌دره دارای بیشترین مدال‌ها نسبت به جمعیت خود است، اظهار کرد: علی‌رغم این امتیاز ورزشکاران شهرستان همواره با دردها و مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

شاپوررضا کاظمی با بیان اینکه به علت عدم کارشناسی صحیح برای زمین بالای اتوبان که به منظور ساخت مجموعه ورزشی در نظر گرفته شده بود میلیون‌ها تومان هزینه شد بدون اینکه ورزشکاران بتوانند فعالیت کنند، تاکید کرد: باید این زمین تعیین تکلیف شده و جابه‌جا شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: