• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1686-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرمسئول یک نشریه دانشجویی:

نشریات دانشجویی را دست‌کم نگیریم


مدیر مسئول یک نشریه دانشجویی گفت: نشریات دانشجویی را دست‌کم نگیریم زیرا فعالیت در این حوزه تمرینی برای ورود به عرصه‌های حرفه‌ای‌تر پس از فارغ‌التحصیلی می‌تواند باشد .

 

مهدی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: وارد شدن در هر عرصه‌ای باید با مطالعه و کسب تجربه کافی باشد تا بتوان به نتیجه مطلوب و هدف تعیین شده رسید که در این راستا، فعالیت در عرصه نشریات دانشجویی نیز مستثنی نبوده و هر دانشجوی علاقه‌مند به فعالیت در این زمینه باید با کسب دانش و آگاهی لازم قدم در این راه بگذارد .

 

وی با اشاره به اینکه مطالعه علمی در کنار مهارت عملی منتج به نتیجه مطلوب خواهد شد، افزود: نباید نشریات دانشجویی را چون در تیراژ کم منتشر می‌شود، دست‌کم گرفت زیرا تولید محتوای فاخر علاوه بر جذب و نگهداری مخاطب، گامی برای تمرین ورود به عرصه‌های بزرگتر اجتماعی پس از فارغ‌التحصیلی است .

 

مدیر مسئول نشریه دانشجویی بسام که در دانشگاه آزاد ابهر منتشر می‌شود، خاطرنشان کرد: نسبت به گذشته مخصوصا از سال 83 که قوانین و آیین‌نامه‌های جدی در این رابطه مصوب شد، فعالیت نشریات دانشجویی بهتر شده و برای رسیدن به نقطه مطلوب باید دانشجویان و دست‌اندرکارن دانشگاهی عزم جدی‌تری نسبت به این مساله داشته باشند .

 

محمدی تاکید کرد: مسئولان مرتبط خارج از دانشگاه از جمله اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی که نهاد متولی فعالیت نشریات است نیز می‌تواند در راستای حمایت از دانشجویان فعال در عرصه نشریات دانشجویی گام‌های خوبی بردارد .

 

وی با اشاره به برگزاری دومین کارگاه تخصصی اصول و مبانی نشریات در واحد ابهر، گفت: هشتم اسفند سالجاری به همت کانون فرهنگی بسام و با همکاری اداره فرهنگ ابهر طی دوره «اصول و مبانی نشریات» شامل چهار کارگاه: اصول روزنامه‌نگاری،جایگاه مطبوعات در رسانه، گرافیک مطبوعاتی و حقوق نشریات برگزار شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: