• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-3691-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده:

پیگیری مستمر والدین عامل پیشرفت درسی دانش‌آموزان است


مدیرآموزش و پرورش شهرستان خدابنده گفت: باید توجه کرد که پیگیری مستمر والدین عامل پیشرفت درسی دانش‌آموزان است.

 

علی اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه دانش‌آموزان این شهرستان ظرفیت‌ها و توان زیادی برای دیده شدن و پیشرفت دارد، اظهار کرد: یکی از دلایل پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان خدابنده‌ای پیگیری مستمر امور از سوی والدین دانش‌آموزان است و این موضوع نشان می‌دهد که توجه اولیا به امور درسی تا چه حد به دانش‌آموزان کمک می‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: دانش‌آموزان شهرستان خدابنده در سال‌های اخیر در کنکور رتبه‌های مناسبی کسب کرده‌اند به طوری که در کنکور قبلی 17 دانش‌آموز رتبه زیر 1000 را کسب کردند. همچنین رتبه 6 هنر و 68 تجربی نیز از دانش‌آموزان این شهرستان است.

 

وی افزود: انگیزه و اشتیاق دانش‌آموزان و همت و اراده‌ای که برای درس خواندن دارند از جمله دلایل موفقیت آن‌ها است. همچنین توانمندی و تعهدی که معلمان برای تشویق دانش‌آموزان به جهت علم‌آموزی بی‌تاثیر نبوده و این موفقیت‌ها در همه زمینه‌های آموزشی نمود داشته است.

 

اسدی در رابطه با نرخ باسوادی در شهرستان خدابنده، خاطرنشان کرد: نرخ باسوادی در بخش مرکزی شهرستان خدابنده برابر با 97 درصد است و یک‌چهارم بی‌سوادان این شهرستان را مردان و سه‌چهارم جمعیت بی‌سوادان را زنان تشکیل می‌دهند.

 

وی تصریح کرد: بر اساس تعاریف، بی‌سوادان بازه سنی 10 تا 49 سال را شامل می‌شود و شهرستان خدابنده با هماهنگی دیگر نهادها در امر شناسایی و آموزش بی‌سوادان موفق عمل کرده است.

 

این مسئول در رابطه با مرکز یادگیری، افزود: سال گذشته اولین مرکز یادگیری در این شهرستان دایر شد که به علاوه‌بر سواد، آموزه‌هایی همچون حرفه‌آموزی، فرزندپروری، مبارزه با اعتیاد و ... نیز آموزش داده می‌شود که برای سوادآموزان بسیار موثر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: