• چهارشنبه ۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-1886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان:

شعاع انسان‌سازی استاد روزبه ادامه دارد


نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان اظهار کرد: شعاع انسان‌سازی استاد روزبه ادامه دارد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، آیت‌الله علی خاتمی در مراسم نکوداشت اسوه اخلاق و اخلاص استاد رضا روزبه از مشاهیر استان زنجان که به میزبانی سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، با اشاره به اینکه استاد روزبه هیچ نیازی به برگزاری چنین برنامه‌هایی ندارد، گفت: نسل جوان و به ویژه استان زنجان باید با استاد روزبه آشنا شوند و از لحظه لحظه زندگی استاد روزبه درس بگیرند و در راه تعالی خود اهتمام ورزند.

 

وی گفت: استاد روزبه از مردم جدا نبود و از بطن مردم بود. همچنین این طور نیست که خود به تنهایی به این درجه از تعالی رسیده باشد که امروز مردم به بزرگی از او یاد کنند بلکه توفیقات الهی نیز شامل حال ایشان شده است.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: شخصیت‌های برجسته به صورت  مادرزادی نخبه به دنیا نمی‌آیند و شناخته نمی‌شوند و با زحمت و به واسطه مددهای الهی به مرحله‌ای می‌رسند که محبوب مردم می‌شوند.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان اظهار کرد: کسی که اولین قدم را برای انجام کاری برمی‌دارد اگر حلاوت موفقیت اولین گام را بچشد در گام دوم تمایل بیشتری به کار دارد و این روند در گام‌های دیگر تشدید می‌شود و این موضوع را می‌توان در زندگی استاد روزبه دید و تعالی روز به روز او را مشاهده کرد.

 

وی با اشاره به عمر کوتاه استاد روزبه، گفت: این استاد در عمر کمتر از 60 ساله خود توانست شاگردان زیادی را به گونه‌ای که اسلام می‌خواست تربیت کند و اسلام به دنبال تربیت چنین اشخاصی است که نمونه اخلاق و اخلاص هستند.

 

آیت‌الله خاتمی افزود: نگرش استاد روزبه هنوز هم شاگردان خود را تربیت می‌کند و این گونه نیست که با مرگ ایشان مربی بودن او به اتمام رسیده باشد. شعاع انسان‌سازی این شخصیت به گونه ای است که شاگردان ایشان در دوران پیش از انقلاب و بعد از انقلاب توانسته‌اند نقش به سزایی در جامعه داشته باشد.

 

در ادامه این مراسم، نماینده مردم ماه‌نشان و ایجرود در خانه ملت با اشاره به اینکه استاد روزبه یکی از شخصیت‌هایی است که از یک خانواده معمولی و مذهبی برخواست و توانست درجات عالی را طی کند و به این مقام برسد که شهره خاص و عام باشد، گفت: تمام ویژگی‌های این استاد از جمله اخلاص و اخلاق، چهره علمی بودن ایشان و آموزگار و مربی بودن او ، از زندگی شخصی او ریشه می‌گیرد و بزرگان زیادی در سطح کشور هستند که جایگاه بالایی را دارند اما جمع همه این خصوصیات، کار هر کسی نیست که استاد روزبه به واسطه ممارستی که در انجام کارها داشت به این مهم دست یافت.

 

سید مرتضی خاتمی افزود: استاد رضا روزبه مراتب علمی و اخلاقی را همراه هم طی کرد و با توجه به اینکه همچنان گمشده جامعه امروز اخلاقیات است، می‌توان این استاد را به عنوان الگو قرار داد. امروز چه بسا متبحرین زیادی در زمینه‌های مختلف داریم که از دست‌مایه‌های اخلاقی بی‌بهره هستند اما استاد روزبه توانسته بود در شخصیت خود این‌ها را ایفا و جمع کند و طرز سلوک ایشان به گونه‌ای بود که بی‌ادبی‌ها را به خوبی تحمل می‌کرد و در یک کلمه انسان واقعی بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: