• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-3991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

نماینده خرم‌دره، ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی:

وجود نیروهای فنی و متخصص از ارکان اساسی توسعه است


نماینده مردم خرم‌دره، ابهر و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی گفت: وجود نیروهای فنی و متخصص از ارکان اساسی توسعه است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد عزیزی در بازدید از هنرستان فنی شهید رجایی شهرستان خرم‌دره به اقدامات صورت گرفته توسط مدیریت آموزشگاه در جهت تامین ملزومات و برطرف کردن برخی مشکلات این آموزشگاه اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش پایه و اساس پیشرفت و توسعه کشور است و حمایت از هنرستان‌های فنی به عنوان یکی از تامین کنندگان نیروی کار فنی جامعه امری لازم و ضروری است.

 

وی با اشاره به نقش اساسی قشر متخصص امور فنی در اقتصاد و پیشرفت صنعت کشور، گفت: تربیت نیروهای فنی و متخصص در حوزه‌های مختلف صنعتی و خدماتی یکی از ارکان اساسی این توسعه است که آموزش و پرورش در این زمینه جایگاه قابل توجهی دارد.

 

در ادامه این دیدار نیز مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره با تاکید بر ضرورت حل مشکلات هنرستان شهید رجایی، تصریح‌ کرد: هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای کانون تربیت نیروی متخصص کشور هستند.

 

لعیا جعفری با تاکید بر اینکه رونق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای ضامن اشتغالزایی برای جوانان است، یادآور شد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در تشکیل سرمایه انسانی از طریق تربیت نیروهای ماهر مورد نیاز بازار کار کشو ایفا می‌کنند این آموزش‌ها به سبب انعطاف پذیری نشأت گرفته از خصیصه‌های بازار کار و اوضاع اقتصادی کشور و نیز به دلیل آموزش و ایجاد مهارت‌های لازم در افراد برای توانایی در احراز مشاغل، نقش به سزایی در کارآفرینی و اشتغال دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: