• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-2087-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان:

چراغ هنر تئاتر با افتتاح سالن «ماندگار» روشن می‌شود


سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از افتتاح سالن تئاتر «ماندگار» در شهرستان زنجان خبر داد و گفت: افتتاح دو سالن تئاتر «ماندگار» و «یادگار» موجب رونق هنر نمایش در استان خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ناصر مقدم در مراسم افتتاح سالن تئاتر «ماندگار» انجمن هنرهای نمایش استان زنجان، اظهار کرد: سالن تئاتر ماندگار با زیر بنای 220 مترمربع در آبان‌ماه سال‌جاری در فرهنگسرای امام خمینی (ره) زنجان کلنگ‌زنی شد که در ادامه کمتر از چهار ماه احداث و به بهره‌برداری رسید.

 

وی افزود: سالن تئاتر ماندگار با اعتباری بالغ بر 8 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است که بخشی از این اعتبار از محل سازمان مدیریت و بودجه استان تامین شده است.

 

مقدم تصریح کرد: سالن تئاتر «یادگار» یکی دیگر از سالن‌های تئاتر شهرستان زنجان محسوب می‌شود که به فاصله کوتاهی از سالن ماندگار احداث شده است که اعتبار صرف شده برای ساخت این دو سالن تئاتر استان از محل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بودجه استان با مبلغ 160 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.

 

سرپرست اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در ادامه، یادآور شد: با افتتاح دو سالن تئاتر «ماندگار» و «یادگار» در فرهنگسرای امام خمینی (ره) شهرستان زنجان، چراغ رونق هنر تئاتر در استان روشن شده است؛ چراکه هنرمندان استان نیاز مبرم به این دو سالن داشتند.

 

مقدم در ادامه به احداث سینمای«تجربه» در استان زنجان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مجوز تاسیس سینما «تجربه» اخذ شده است که این سینما در فرهنگسرای امام خمینی (ره) احداث خواهد شد و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان قول مساعد در تامین اعتبار و تجهیز این سینما به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان داده است.

 

در ادامه این مراسم، مسئول انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان اظهار کرد: یکی از نیازهای مهم تئاتر استان زنجان در داشتن تئاتر شهر است که این یک آرزو برای هنرمندان نمایش استان است و این در حالی است که سایر استان‌های همجوار از این امکان برخوردار هستند.

 

حسین نجفی در ادامه یادآور شد: احداث سالن ماندگار و یادگار در شهرستان زنجان موجب اتفاقات خوب در تئاتر استان زنجان خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: