• جمعه ۱۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2884-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خبر داد:

20 اسفندماه؛ آخرین فرصت بهره‌مندی از بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی


مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: 20 اسفندماه امسال آخرین فرصت بهره‌مندی از بخشودگی 100 درصدی جرایم قابل بخشش مالیاتی است.

 

میرحیدر رضوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: بخشودگی صد درصد جرائم قابل بخشش مودیان مالیاتی در منابع مالیاتی مشاغل، اشخاص حقوقی، تکلیفی، ارزش افزوده از جمله برنامه‌های تشویقی اداره کل امور مالیاتی استان زنجان است. همچنین مودیان مالیاتی که دارای بدهی هستند، در صورت پرداخت اصل بدهی مالیاتی خود لغایت 20 اسفندماه امسال، می‌توانند از مزایای 100 درصدی بخشودگی جرایم قابل بخشش استفاده کنند.

 

وی در رابطه با تأثیر پرداخت مالیات در توسعه و رفاه کشور افزود: مالیات وصول ‌شده پس از واریز به خزانه دولت و بعد از تخصیص اعتبارات، جهت توسعه امور عمرانی، بهداشتی، آموزشی و رفاهی استان هزینه می‌شود.

 

این مسئول ادامه داد: به منظور تکریم مودیان مالیاتی و در اجرای ماده 191 قانون مالیات‌های مستقیم و تصمیمات اتخاذ شده و به منظور تسریع در فرآیند وصول بدهی و جلوگیری از اتلاف وقت مودیان، 100 درصد بخشودگی جرائم قابل بخشش مودیان مالیاتی در منابع مالیاتی مشاغل، اشخاص حقوقی، تکلیفی و ارزش‌افزوده برابر تفویض اختیار انجام شده و مفاد قانون مالیات‌های مستقیم و قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در دستور کار اداره‌کل امور مالیاتی استان زنجان است.

 

رضوی خاطرنشان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و در جهت تکریم ارباب‌رجوع و کمک به چرخه اقتصادی و نیز حمایت از واحدهای تولیدی، بنگاه‌های اقتصادی و صاحبان مشاغل، چنانچه تا 20 اسفند ماه امسال مودیان نسبت به پرداخت اصل مالیات خود اعم از مالیات اشخاص حقوقی، مشاغل، ارزش‌افزوده، اجاره املاک و ... اقدام کنند، از 100 درصد بخشودگی جرائم قابل بخشش بهره‌مند خواهند شد.

 

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان، با بیان اینکه در قانون مالیات‌های مستقیم جرائمی وجود دارد که قانونا غیرقابل بخشودگی است و بخشودگی اعلام شده تا 20 اسفندماه به این‌گونه جرائم تسری پیدا نمی‌کند، یادآور شد: طبق ماده 192 قانون مالیات‌های مستقیم جرائم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر از جمله جرائم غیرقابل بخشش است و حکم این ماده در مورد درآمدهای کتمان شده در اظهارنامه‌های تسلیمی و یا هزینه‌های غیرواقعی نیز جاری است.

 

وی با اشاره به ماده 194 قانون مالیات‌های مستقیم، تصریح کرد: مودیانی که اظهارنامه‌های آنان مورد رسیدگی قرار گیرد در صورتی که درآمد مشمول مالیات قطعی با رقم اظهار شده از طرف مودی بیش از 15 درصد اختلاف داشته باشد، علاوه بر تعلق جرائم مقرر که قابل بخشودن نخواهد بود تا سه سال بعد از ابلاغ مالیات مشخصه قطعی از هرگونه تسهیلات و بخشودگی‌های مقرر در قانون مالیات‌ها نیز محروم خواهند شد.

 

رضوی تصریح کرد: همچنین طبق ماده 201 قانون مالیات‌های مستقیم هرگاه مودی به قصد فرار از مالیات از روی علم و عمد به تزازنامه و حساب سود و زیان یا به دفاتر و اسناد و مدارک خلاف واقع استناد کنند و یا سه سال متوالی از تسلیم اظهارنامه و تزارنامه سود و زیان خودداری کنند، علاوه ‌بر جریمه‌ها و مجازات‌های مقرر از همه معافیت‌ها و بخشودگی‌های قانونی در مدت مذکور محروم خواهد شد.

 

این مسئول با اشاره بر بخشودگی 100 درصدی جرائم مالیاتی مودیان تاکید کرد: مودیان جهت برخورداری از تسهیلات در نظر گرفته شده تا 20 اسفندماه امسال فرصت دارند با مراجعه به ادارات امور مالیاتی در سطح استان و انجام توافق با رئیس اداره امور مالیاتی و یا معاونان اداره‌‌کل نسبت به پرداخت اصل مالیات اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: