• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3084-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی زنجان:

صادرات نیاز به ثبات نرخ ارز دارد


رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: مقوله صادرات برای حفظ بازارها نیاز به ثبات نرخ ارز دارد.

 

غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اکثر موارد طرح شده از سوی بخش خصوصی استان حول محور بانکی است که چالش مهم در این حوزه وابستگی شدید اقتصاد کشور به سیستم بانکی به لحاظ تامین سرمایه در گردش و نیز تامین ارز مورد نیاز دارد.

 

این مسئول ادامه داد: بخش خصوصی به عنوان منبع اصلی تحریک تقاضا در جامعه، به دنبال حل مشکلات موجود در این بخش است که اگر شعارها به عمل تبدیل شود، بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

 

وی افزود: کلیدواژه‌های مطرح شده در اقتصاد از جمله نرخ ارز، رقابت‌پذیری و تولید در بحث صادرات نیز اهمیت بالایی دارد و بهترین رویکرد برای فعالیت و ترمیم اقتصاد نگاه ویژه به بازارهای جهانی برای صادرات است که البته عدم توفیق در ایجاد یک بازار پایدار بر مبنای سلایق مشتری، حتی در کشورهای همسایه از مواردی است که نیاز به برررسی جدی دارد.

 

جمیلی با تاکید بر تولید بر مبنای سلایق مشتری، خاطرنشان کرد: اگر تولید براساس تحقیق و مطالعه بر اساس سلایق مشتری باشد باتوجه به چالش‌های سیاسی حتی با وجود مشکلات و تحریم‌هایی که وجود دارد، خط تولید برای صادرات همچنان ادامه فعالیت خواهد داشت.

 

رئیس اتاق بازرگانی زنجان یادآور شد: مقوله صادرات و حضور در بازارهای خارجی علاه‌بر توان تولیدکننده داخلی و صادرکننده آن نیاز به ثبات نرخ ارز دارد و هرگونه تصمیم در رابطه با تثبیت رویه‌های مربوطه اثر مستقیم بر روی فعالیت‌های اقتصادی خواهد داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: