• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-14614-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان:

وقتی شهردار انتخاب شد باید از وی حمایت شود


معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به اینکه شهر یک سرمایه مشاعی است که همه شهروندان در آن سهیم هستند، گفت: همه باید این را باور داشته باشیم که شهر متعلق به همه مردم است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدبیوک موسوی در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرداری زنجان اظهار کرد: شهرداری یک دستگاه اداری حاکمیتی نیست، بلکه شهرداری مانند یک شرکتی است که وظیفه آن خدمت‌رسانی به شهروندانی است که تک‌تک آنها در این سرمایه سهیم هستند.

 

وی با اشاره به اینکه شهرداری برای مدیریت هزینه کار نمی‌کند، بلکه یکی از وظایف آن توزیع ثروت است، گفت: مهمترین کار شهرداری تولید ثروت است که این امر نیز باید طبق تدابیر شهردار و مصوبات شورا انجام شود که البته در این موضوع نیز همه سهیم هستند.

 

موسوی با اشاره به اینکه هرکس به انداز حضور خود و نفسی که در شهر می‌کشد، در این شهر صاحب‌نظر است و به همین میزان نیز سهمی دارد، افزود: کل کارهای یک شهر در قالب پکیج در اختیار شهرداری گذاشته شده و باید آن را مدیریت کند، اما ذکر این نکته لازم است که شهرداری باید به ثروت شهر اضافه کند، نه اینکه فقط هزینه کند.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در حوزه عمران شهری، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری تنها با گفتاردرمانی انجام نمی‌شود و نباید در این مسیر مانع‌تراشی کرد؛ سرمایه‌گذار باید اعتماد کند تا اقدام به سرمایه‌گذاری کند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه باید امور مرتبط با سرمایه‌گذاری تسهیل شود، گفت: البته شهرداری در این زمینه اقداماتی انجام داده و یکی از آن‌ها ارائه مشوق به ساخت در بافت‌های فرسوده است که از این موضوع حمایت می‌کنیم.

 

موسوی با بیان اینکه شخصی توسط شورا که نماینده مردم هستند، انتخاب می‌شود، یعنی شهردار نماینده کل مردم است، در حالی که برخی به آن تن نمی‌دهند، تصریح کرد: اگر عضو شورای شهری انتخاب شد حجت تمام است و شمشیر کشیدن در کل این چهار سال معنایی ندارد. باید اجازه دهیم فرد منتخب چهار سال کار کند، منتها با یک نظارت نقادانه و پرسش‌گرانه کار را دنبال کنیم و به دنبال ایجاد مانع و تخریب نباشیم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه انتخاب‌ها باید به گونه‌ای باشد که وقتی شخصی می‌آید، حداقل بتواند دو تا سه سال کار کند، اظهار کرد: چون با انتخاب شهردار، مشاعات 500 هزار نفر در اختیار شهردار قرار می‌گیرد. انتخاب شهردار دکه نیست که هرجا منافع‌مان ایجاب کرد، بگوییم خوب است و وقتی منافع شخصی ما به خطر افتاد، بگوییم بد است.

 

وی با اشاره به اینکه وظیفه همه ما کمک به شورا برای کار کردن درست و اصولی است، گفت: البته این نیز به شرطی است که شورا کار کرده و داستان‌سرایی نکند.

 

این مسئول در ادامه با اشاره به موضوع برون‌سپاری برخی خدمات شهرداری زنجان، با بیان اینکه این اقدام در بسیاری از شهرداری‌ها انجام شده است، گفت: برون‌سپاری نباید موجب شود که حق حتی یک شخص نادیده گرفته شود.

 

وی با انتقاد از رفتارهای دوسویه برخی افراد در مواجهه با موضوع برون‌سپاری خدمات، افزود: اینکه فردی کارگران را برای تجمع هدایت کند نباید اینگونه باشد و اگر قبلا بوده امروز حتما دستگاه‌های نظارتی برخورد خواهند کرد و ما در این بخش با کسی تعارف نداریم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه طولانی شدن ساخت پروژه‌ها تبدیل به معضل و گاها ساخت لطیفه و جوک شده است، افزود: اینها برازنده شهر نیست و با این کار آرامش روحی و روانی شهر به هم می‌ریزد و باید تاکید کرد یکی از وظایف شهرداری اتمام پروژه‌ها سر موعد مقرر است، چون قطعا طولانی شدن پروژه‌ها اعتماد مردم را سلب می‌کند.

 

وی با بیان اینکه بحث توجه به حقوق شهروندی نیز از دیگر موضوعات مهمی است که باید مورد نظر باشد، افزود: همه ما تلاش می‌کنیم که محیط آرام و با نشاط برای شهروندان فراهم کنیم و در این زمینه باید از همه صاحب‌نظران استفاده کرد.

 

وی همچنین به بودجه شهرداری نیز اشاره کرد و گفت: به غیر از درآمد بحث هزینه بسیار مهم است و نباید بگذاریم به عنوان گوشت قربانی به آن نگاه شود، البته شهرداری در همه حوزه‌ها مسئولیت دارد. اگر ورزش همگانی در برنامه شهرداری وجود دارد، نیازی نیست که به فلان هیئت ورزشی چون یک عضو شورا در آنجا مسئولیت دارد، بیشتر بدهیم ولی دیگری چون ارتباط ندارد، جواب سلام وی را هم ندهیم.

 

این مسئول گفت: البته این صحبت بنده به هیئت‌های مذهبی نیز صدق دارد، چون اصلا درست نیست که به فلان هیئت توجه ویژه شود و به هیئت دیگر بنا به دلایلی توجهی نشود، در صورتی که شهرداری وظیفه دارد که به اشاعه فرهنگ مذهبی کمک کند و اگر هم ارتباطی در این زمینه است با همه هیئت‌ها باشد.

 

موسوی با اشاره به اینکه بسیاری از موضوعات فرصتی برای شهر است، گفت: برخی به ما خرده می‌گیرند که چرا دنبال نیروی بومی نیستید، البته نه اینکه بنده به نیروی بومی اعتقاد نداشته باشم، چون اگر نیروی بومی کارآمد باشد، باید از حضور وی استفاده کرد، اما مهمتر از این موضوع وقتی شورا تصمیم گرفته شخصی را بیاورد، پس باید به این تصمیم احترام بگذاریم.

 

وی گفت: بسیاری از اتفاقات ممکن است، به علت بومی بودن شخص و بسیاری از ملاحظات قابلیت اجرایی نداشته باشد، اما نیروی غیربومی بتواند آن را انجام دهد، چون با کسی تعارف نخواهد داشت، چون بعضا در گذشته برخی از اتفاقات ناگوار در مجموعه شهرداری رخ داده است که البته بسیار هم مشهود نیست. وقتی شورا تصمیمی گرفته باید به این نظر احترام گذاشته شود.

 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان در بخش دیگری با اشاره به اینکه در صورت اتخاذ تصمیمی حال درست یا غلط مشکلات باید درون مجموعه حل شود، افزود: اگر قرار بر برو‌ن‌سپاری است باید کارکنان را قانع کرد؛ چراکه این امر در راستای اعاده حقوق 500 هزار شهروند انجام می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه تک‌تک 500 هزار نفر در شهر سهیم هستند، تصریح‌کرد: البته در اتخاذ تصمیمات بزرگ باید با دقت عمل کرد و باید حقوق افراد لحاظ شود و خدایی نکرده نباد لطمه‌ای به سنوات آنها وارد شود.

 

موسوی با اشاره به اینکه کار برون‌سپاری برای چابک‌سازی و اداره بهتر مجموعه انجام شده است، گفت: این درست نیست که با این تصور که چون من اینجا قبلا مسئولیتی داشتم و 20 نفر را وارد مجموعه کردم، پس چون با این کار آینده شغلی آنها به خطر می‌افتد، دیگران را به تجمع تشویق کنم، این درست نیست.

 

این مسئول با اشاره به اینکه به هم ریختن شهر به این راحتی نیست، گفت: البته از تجمع نمی‌هراسیم، چون از نظر ما مشکلی ندارد، کارگران زحمت‌کش هستند و دست آنها را نیز می‌بوسم، اما این اتفاقات زمانی رخ می‌دهد که کسی پاسخگو نباشد، در حالی که اگر در همان لحظه چند نفر از شورا و مدیران شهرداری مشکل کارگران را جویا شوند، این اتفاقات رخ نخواهد داد.

 

وی تصریح ‌کرد: همه ما وظیفه‌ای داریم و این وظایف فقط در امضا زدن نیست و باید مواقعی که اتفاقاتی رخ ‌داد نیز پای کار باشیم.

 

این مسئول در ادامه به موضوع برخورد با سد معبر نیز اشاره کرد و یادآور شد: نباید به گونه‌ای رفتار شود که با دست‌فروش برخورد شود ولی با فردی که تخلفات بزرگتری دارد کاری نداشت، این تبعیض برخوردها باعث ناراحتی شهروندان می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: