• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-1685-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان:

اردوهای راهیان‌نور به‌عنوان بزرگ‌ترین عملیات فرهنگی برگزار می‌شود


جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان، از اهمیت تبیین سبک زندگی شهدا در جامعه خبر داد و گفت: اردوهای راهیان‌نور یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی کشور است که از ظرفیت به‌سزایی در تبیین سبک زندگی شهدا برخوردار است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ابوالفضل طهماسبی صبح امروز در نشست خبری اردوهای راهیان‌نور، اظهار کرد: حماسه دفاع‌مقدس در امتداد عاشورا به وقوع پیوست؛ چراکه عاشورا موجب زنده ماندن اسلام طی قرن‌های متمادی شده و در ادامه تاریخ حماسی دفاع‌مقدس نیز در پیروی از راه عاشورا حرکت کرده و موجب تداوم حرکت انقلاب در جهان شده است.

 

وی افزود: دفاع‌مقدس برگرفته از عاشورا بود که این مکتب از نظر ایدئولوژی و عقیده تداوم بخش راه دفاع‌مقدس و انقلاب اسلامی شد، در بحث اردوهای راهیان‌نور باید به ابعاد منطقی، حماسی و عاطفی توجه شود که در این بخش روایت‌گری و استفاده از روحانیون و رزمندگان در تبیین حماسه دفاع‌مقدس اهمیت دارد.

 

طهماسبی یادآور شد: امروز با توجه به هجمه‌های دشمنان نظام، بهترین راه معرفی سبک زندگی شهدا به جامعه است که باید به خوبی انتقال داده شود. اردوی راهیان‌نور یکی از این برنامه‌های مهم فرهنگی است که اصحاب رسانه نقش بسیار مهمی را در این حوزه ایفا می‌کنند.

 

وی افزود: امروز باید الگوهای دفاع‌مقدس را به خوبی در جامعه معرفی کنیم، امسال اردوهای راهیان نور به‌عنوان بزرگ‌ترین عملیات فرهنگی برگزار خواهد شد. این اردو امسال در بخش دانشجویی از 16 تا 24 اسفند با حضور دانشجویان استان برگزار خواهد شد که امسال 1200 دانشجو به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.

 

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در ادامه گفت: برنامه‌های مختلفی امسال در اردوی راهیان‌نور در نظر گرفته شده است.

 

طهماسبی افزود: در بخش اعزام راهیان نور عمومی از شهرهای مختلف استان متقاضیان حضور خواهند داشت که این اردو از 24 اسفند با رمز «یا فاطمه الزهرا» شروع و تا 13 فروردین 97 ادامه خواهد داشت.

 

این مسئول یادآور شد: اردوی راهیان‌نور عمومی در قالب 4 کاروان، 3 دوره برادران و یک دوره خواهران به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد و اردوگاه شهید مهدی باکری در خرمشهر جهت اسکان زائرین مهیا شده است. این اردوگاه متعلق به سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان است که فاز نخست آن به بهره‌برداری رسیده است.

 

طهماسبی خاطرنشان کرد: برنامه‌های مختلفی در اردوی راهیان‌نور برای زائران در نظر گرفته شده است که می‌توان به ایجاد فروشگاه فرهنگی، برپایی ایستگاه عکاسی، برگزاری نمایشگاه کتاب، اجرای نمایش رزم فرهنگی در شب، برگزاری یادواره شهدا، بازدید از یادمان‌های عملیاتی از جمله برنامه‌های اجرایی امسال اردوهای راهیان محسوب می‌شود.

 

وی یادآور شد: اردوهای راهیان‌نور دانش‌آموزی امسال بدون بروز هیچ حادثه‌ای برگزار شد؛ چراکه ایمنی از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است؛ با اهمیت‌ترین اردوهای راهیان‌نور بخش جوانان است که باید از کیفیت ویژه‌ای برخوردار باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: