• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3384-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

محدودیتی برای صدور مجوز به واحدهای صنفی وجود ندارد


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در حال حاضر محدودیتی برای صدور مجوز به واحدهای صنفی وجود ندارد.

 

ناصر فغفوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: مرکز اصلی در حوزه صنعت بر روی جذب واحدهای بزرگ صنعتی و احیای واحدهای تعطیل است. همچنین تقویت بخش اکتشاف و تعیین تکلیف معادن غیرفعال جزو اولویت‌های بخش معدن بوده و در حوزه توسعه تجارت نیز به دنبال  افزایش کشورهای صادراتی، تنوع در بازارهای هدف، تنوع محصولات صادراتی و افزایش کمی میزان صادرات استان هستیم.

 

این مسئول ادامه داد: امسال نسبت به سال‌های گذشته شاهد حضور قابل توجه سرمایه‌گذاران بزرگ در استان هستیم و در راستای تقویت بازاریابی و برندسازی محصولات تولیدی استان، بیش از 25 شرکت بازرگانی با حضور دانشجویان و جوانان فعالیت می‌کنند.

 

وی افزود: در حال حاضر محدودیتی برای صدور مجوز به واحدهای صنفی وجود ندارد و متقاضیان می‌توانند با رعایت ضوابط داخلی اتحادیه‌ها مجوز دریافت کنند.

 

فغفوری خاطرنشان کرد: با فرهنگ‌سازی صورت گرفته در زمینه مصرف نان سبوس‌دار در استان، تعداد واحدهای سنگکی از 15 واحد در سال 93 به 230 واحد در سال جاری رسیده و طی پایش صورت گرفته تعداد بیمه‌شدگان فرش استان از 24 هزار نفر به 11 هزار نفر تقلیل یافته و هم اکنون فرشبافان واقعی استان شناسایی و تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: در راستای هویت‌بخشی به فرش زنجان، همه دارهای قالی استان شناسنامه‌دار شده و نیز 3 نقشه مختص استان در مرکز ملی فرش ایران به ثبت رسیده است.

 

وی با بیان اینکه طی 10 ماهه امسال حتی یک واحد تولیدی استان به لیست کارخانجات تعطیل افزوده نشده است، تصریح کرد: 28 واحد تعطیل از قبیل 10 واحد صنعتی تاثیرگذار به چرخه تولید بازگشته‌اند که در نتیجه آن 1417 نفرمشغول به کار شده‌اند. همچنین امسال بر اساس لیست بیمه اجباری واحدها هزار نفر نیروی جدید جذب واحدهای تولیدی استان شده‌اند.

 

این مسئول اظهار کرد: ارتباط صنعت و دانشگاه در سال‌های اخیر تقویت شده است، به طوری که هم‌اکنون همه طرح‌ها و پروژه‌های مطالعاتی سازمان به دانشگاه‌ها واگذار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: