• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-15914-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:

تقویت فضایل اخلاقی دانش‌آموزان وظیفه متولیان تربیتی است


سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: تقویت فضایل اخلاقی دانش‌آموزان وظیفه متولیان تربیتی است.

 

هادی احمدنیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به هفته گرامی‌داشت سالروز نهاد امور تربیتی، اظهار کرد: هر جا کار ساختارمندی در حوزه تربیت صورت گرفته است می‌توان نام شهیدان رجایی و باهنر را در زیربنا و پایه‌های این امور دید.

 

این مسئول با تاکید بر اهمیت کار تربیتی و ارزش بالای کار معاونان، مربیان و مشاوران در این حوزه، ادامه داد: وظیفه‌ای که بر عهده‌ی متولیان تربیتی وجود دارد تقویت فضایل اخلاقی در دانش‌آموزان و دور نگهداشتن آنان از رذائل اخلاقی است.

 

وی افزود: تعدد عناصر محیطی و تکنولوژیکی و اثرگذار در جهان امروز، موضوع تربیت را با چالش‌هایی مواجه کرده است، که وظیفه مربی کاربلد اخذ محاسن تکنولوژی و دوری از مضراتی است که تربیت را محدود می‌کند.

 

احمدنیا، اقدام وزارت آموزش وپرورش در خصوص حذف آزمون‌های مدارس خاص در دوره ابتدای را تحسین‌برانگیز دانست و خاطرنشان کرد: سال‌ها است که آرامش دانش‌آموزان ابتدایی سلب شده و با اضطراب دست و پنجه نرم می‌کنند که این مهم با روش‌های تربیتی صحیح و آزادی کودکان منافات دارد.

 

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: معلمین و مربیان عنصر اصلی آموزش و پرورش هستند و جامعه و مسئولین باید با زبان شکر و تشکر عملی با آن‌ها صحبت کنند و کسانی که شرایط و اتمسفر آموزش و پرورش را نمی‌شناسند باید بدانند که تعلیم و تربیت امری فنی، تخصصی، پیچیده و زمان‌بر است و هویت و استقلال آموزش و پرورش باید حفظ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: