• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-16014-5
  • خبرنگار : 28003
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی استان زنجان:

جهادگران جهاددانشگاهی می‌توانند پلیس را در پیشبرد اهداف یاری کنند


فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به توانمندی‌های جهاددانشگاهی و ضرورت بهره‌مندی از این توان در استان، گفت: امیدواریم با این توان، پلیس قدرتمندتر از گذشته در خدمت جامعه باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سردار علی آزادی ظهر امروز در بازدید از مجتمع جهاددانشگاهی زنجان، با بیان اینکه ظرفیت جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف باعث مباهات است، اظهار کرد: نیروی انتظامی استان آماده همکاری با این نهاد انقلابی در بخش‌های مختلف است؛ چراکه جهادگران جهاددانشگاهی می‌توانند پلیس را در پیشبرد اهداف یاری کنند.

 

وی تصریح کرد: پلیس باید خود را به علم روز دنیا مجهز کند؛ چراکه در حال حاضر مجرمین خود را با تکنولوژی جدید در دنیا مجهز کرده‌اند و برای مقابله با این افراد پلیس نیز باید توانمند شود و قطعا در این شرایط است که شاهد کاهش جرایم در کشور خواهیم بود.

 

این مقام انتظامی با بیان اینکه در بازدید امروز از جهاددانشگاهی با توانایی این نهاد انقلابی از نزدیک آشنا شدیم، گفت: خوشبختانه جهاددانشگاهی زنجان پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف داشته و قطعا پلیس به‌دنبال تعامل منطقی با این نهاد انقلابی خواهد بود تا نیازهای خود در بخش‌های مختلف را با عقد تفاهم‌نامه‌ای برطرف کند.

 

در ادامه این دیدار، رئیس جهاددانشگاهی استان زنجان با اشاره به اینکه فعالیت‌های این نهاد انقلابی فرابخشی بوده و در حوزه‌های مختلف در حال ارائه خدمات است، گفت: ارائه آموزش‌های کوتاه‌مدت و آموزش عالی، فعالیت در حوزه اطلاع‌رسانی با خبرگزاری‌های زیرمجموعه خود همچون خبرگزاری دانشجویان ایران و نیز فعالیت‌های حوزه فرهنگی از جمله این موارد است.

 

مهدی عباسی به فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی نیز اشاره کرد و گفت: بزرگ‌ترین شبکه علمی در حوزه تحقیقات مربوط به جهاددانشگاهی است‌. فعالیت پژوهشگاه رویان و ابن‌سینا و ساخت دکل‌های نفتی توسط جهادگران این نهاد انقلابی، از جمله کارهایی است که در این نهاد در حال انجام است.

 

وی به فعالیت سازمان تجاری‌سازی و اشتغال دانش‌آموختگان نیز اشاره کرد و گفت: در این حوزه اقدامات خوبی انجام شده و معتقدیم که باید آموزش‌های دانشگاهی به تولید منجر شود و باید اذعان کرد در حوزه تجاری‌سازی اقدامات خوبی در این نهاد انقلابی انجام شده است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی وابسته به بودجه دولتی نبوده و درآمد - هزینه‌ای است، افزود: این شرایط باعث افزایش بهره‌وری شده و شرایط را برای فعالیت بیشتر فراهم می‌کند.

 

وی به وضعیت حوزه پژوهشی جهاددانشگاهی استان زنجان نیز اشاره کرد و گفت: در این حوزه جزو مدعیان در استان هستیم. در استان تنها مرکزی که توانست از سازمان پژوهش علم و صنعت ایران مجوز تولید اخذ کند، مربوط به پژوهشگران جهاددانشگاهی استان است که این نشان از توانمندی‌ها در این حوزه است.

 

این مسئول به فعالیت‌های انجام شده در حوزه فرهنگی نیز اشاره کرد و یادآور شد: فعالیت مرکز تخصصی فرهنگ و فناوری‌های نوین رسانه‌ای جهاددانشگاهی زنجان حاصل نگاه نو به موضوع فرهنگ است و خوشبختانه کارهای خوبی نیز در این حوزه انجام شده است.

 

عباسی در ادامه با اشاره به اینکه در حوزه تجاری‌سازی و اشتغال فارع‌التحصیلان نیز مجوز فعالیت اولین مرکز رشد صنایع فرهنگی خلاق کشور را اخد کرده‌ایم، گفت: فعالیت این مرکز شروع شده است و مرکز نوآوری و شکوفایی تحت عنوان «منش» کار خود را آغاز کرده است.

 

وی به فعالیت آزمایشگاه موادغذایی جهاددانشگاهی استان نیز اشاره کرد و یادآور شد: این آزمایشگاه مجهزترین مرکز در این حوزه است که می‌توانیم به نیروی انتظامی کمک کنیم.

 

رئیس جهاددانشگاهی زنجان در ادامه به ضعف افکارسنجی در استان نیز اشاره کرد و گفت: جهاد در حوزه افکارسنجی توانمندی بالایی دارد و آماده ارائه خدمات به هر بخش است. کشور نیاز به افکارسنجی درست دارد تا برنامه‌ریزی‌ها بر اساس آن صورت گیرد تا به نتیجه مطلوب دست یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: