• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان خبر داد:

زنجان؛ استان پایلوت اجرای پنجره واحد سرمایه‌گذاری


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: استان زنجان پایلوت اجرای پنجره واحد سرمایه‌گذاری در کشور است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ابوالفضل عباسچیان شامگاه دیروز در بیست و یکمین جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی، در رابطه با آخرین وضعیت پنجره واحد سرمایه‌گذاری استان، اظهار کرد: فرآیندهای بین دستگاهی معرفی شده جهت تعریف در سیستم پنجره واحد سرمایه‌گذاری با برخی دستگاه‌ها انجام شده و تعریف فرآیند با برخی دیگر از دستگاه‌ها در دست بررسی است.

 

این مسئول ادامه داد: در فرآیندهای تعریف شده 27 دستگاه استانی، 56 دستگاه شهرستانی و 95 نفر - کاربر در سیستم وجود دارد و تا تاریخ 13 اسفندماه 760 استعلام از این سامانه انجام شده است.

 

وی افزود: دستگاه‌های برتر به‌عنوان مرجع فرآیند شمال دستگاه مدیریت امور اراضی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع‌طبیعی است و نیز شرکت گاز، اداره‌کل اطلاعات و فناوری اطلاعات و اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دستگاه‌های برتر استعلام شونده هستند.

 

عباسچیان خاطرنشان کرد: تاکنون 16 استان پنجره واحد سرمایه‌گذاری را از استان زنجان دریافت کرده‌اند و استان زنجان پایلوت برای این 16 استان در اجرای طرح پنجره واحد سرمایه گذاری بوده است.

 

در ادامه این جلسه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی استان زنجان، اظهار کرد: یکی از زمینه‌های ایجاد شغل در استان به‌ویژه مناطق روستایی، طرح روستا تعاون است که در این راستا برای ایجاد اشتغال 630 نفر برنامه‌ریزی شده و بی‌شک روستاها جزو مناطقی است که از ظرفیت‌های زیادی برای ایجاد اشتغال برخوردار است.

 

محمدرضا یوسفی ادامه داد: خوشبختانه استان در طرح روستا تعاون عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته است از ابتدای امسال تا به امروز نسبت به ثبت‌نام 11 هزار و 493 طرح در سامانه مربوطه اقدام کند که این روند حاکی از آن است که استان در این زمینه توانسته است به 86 درصد از کل تعهدات خود عمل کند.

 

این مسئول با اشاره به اینکه علاوه بر طرح روستا تعاون، استان در زمینه اشتغال فراگیر نیز با ثبت‌نام از 1932 نفر، توانسته است به 14 درصد از تعهدات خود عمل کند، خاطرنشان کرد: یکی از برنامه‌های استان در زمینه طرح روستا تعاون، بحث تعیین سهم استان بود که در همین راستا 48 روستا برای این منظور در نظر گرفته شد اما با تلاش‌های صورت گرفته این تعداد به 90 روستا افزایش یافت.

 

در ادامه این جلسه دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های دولتی استان زنجان گفت: در طرح رونق تولید اقتصاد مقاومتی استان تا 10 اسفندماه امسال 8490 پرونده بنگاه‌های کوچک و متوسط توسط کارگروه استانی به بانک‌های استان معرفی شده که تاکنون 212 پرداخت تسهیلات انجام شده است که نشان از پرداخت 54 درصدی دارد.

 

سید احمد طاهری در رابطه با تسهیلات بازسازی و نوسازی، ادامه داد: 68 پرونده به مبلغ 3760 میلیارد ریال به بانک‌های استان معرفی شده که تا 10 اسفندماه به 2 پرونده به مبلغ 45 میلیارد ریال پرداخت شده است.

 

در ادامه این جلسه معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: عدم وجود آمار صحیح، دقیق و به هنگام همواره مشکلاتی را به وجود آورده که این مشکلات حتی در تصمیم‌گیری‌ها نیز تاثیر می‌گذارد.

 

حسین امیدمقدم با اشاره به طرح فرابر، ادامه داد: با تاکید استاندار مبنی بر ایجاد پایگاه جامع آماری در استان که فعالیت بر روی این طرح از اواسط امسال آغاز شده و تاکنون 140 دستگاه را مورد پوشش قرار داده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: