• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3784-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

تاکید رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان؛

ایجاد اشتغال متناسب با اهداف کلان توسعه‌ استان باشد


رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان با اشاره به سند آمایش سرزمینی و اهداف کلان توسعه ای تدوین شده استان، گفت: توسعه و ایجاد اشتغال باید متناسب با اهداف کلان توسعه‌ استان باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان؛ شهرام طهماسبی در جلسه کارگروه اشتغال استان، با بیان اینکه باید رویکرد ایجاد اشتغال استان بر بخشی متمرکز شود که نیاز کمتری به منابع پایه‌ای استان داشته باشد، اظهار کرد: علی‌رغم اینکه بخش خدمات و توسعه آن در اهداف توسعه ای استان مورد تاکید قرار گرفته، اما متاسفانه کار راهبردی برای توسعه اشتغال این بخش صورت نگرفته است.

 

وی با بیان اینکه باید ظرفیت های خالی این بخش شناسایی شود، افزود: حوزه هایی همچون آی تی، حمل و نقل، گردشگری و صنایع دستی، از ظرفیت های مهمی هستند که باید برای افزایش سهم اشتغال آنها، برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

 

این مسئول با اشاره به اینکه دبیرخانه کارگروه اشتغال استان باید این موارد را لحاظ کند، تاکید کرد: اگر در این حوزه‌ها سرمایه گذاری لازم صورت نگیرد، ظرفیت ایجاد اشتغال و ارزش افزوده آن در اقتصاد استان خالی خواهد ماند.

 

وی با بیان اینکه باید در بخش هایی که دارای ارزش افزوده بالایی هستند، تمرکز برنامه ریزی ها بیشتر باشد، گفت: حوزه دانش بنیان، یکی از بخش های مهم با ارزش افزوده بالا است که باید در ایجاد اشتغال، مورد توجه برنامه ریزان استان باشد.

 

طهماسبی با بیان اینکه سهم اشتغال بخش خدمات استان 14 درصد کمتر از میانگین کشوری است، افزود: سهم اشتغال استان در بخش صنعت و کشاورزی، بیش از میانگین کشوری بوده و باید وضعیت اشتغال بخش خدمات در استان بهبود یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: