• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4084-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

تسهیل فرآیند صدور پروانه تاسیس گلخانه در زنجان


مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از تسهیل فرآیند صدور پروانه تاسیس گلخانه در زنجان خبر داد.


بهنام اوجاقلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: تا پیش از این، صفر تا 100 فرآیند صدور پروانه تاسیس گلخانه بر عهده نظام مهندسی کشاورزی بود و همین مساله باعث می‌شد که روند صدور در شرایط ایده‌آل، سه یا چهار ماه طول بکشد، ولی با اعمال شرایط جدید، این زمان به یک ماه کاهش یافته است.

 

این مسئول ادامه داد: در روند قبلی، از پذیرش درخواست تاسیس گلخانه تا بررسی‌های فنی پرونده، توسط نظام مهندسی انجام می‌گرفت و امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی فقط پرداخت تسهیلات را بر عهده داشت. به همین‌خاطر، روند توسعه بسیار کند بود و سازمان معتقد بود که چنین شرایطی باعث می‌شود که توسعه کمی گلخانه‌های استان با سقف اهداف تعیین شده فاصله زیادی داشته باشد.

 

وی افزود: در واقع متقاضیان ساکن در شهرستان از نظر دسترسی آسان به نظام مهندسی کشاورزی مشکلات زیادی داشتند و با توجه به این‌که متقاضیان از مناطق مختلف بودند، شرایط ایجاب می‌کرد که روند صدور پروانه تغییر کند و سهل‌تر شود. البته شرایط فعلی به صورت موقت و فقط در استان زنجان ایجاد شده است.

 

اوجاقلو خاطرنشان کرد: در حال حاضر، متقاضی برای احداث گلخانه به مرکز خدمات کشاورزی در مناطق مختلف استان مراجعه می‌کند و مرکز نیز اسناد فرد متقاضی و عرصه مورد نظر وی را مورد بررسی‌های اجمالی قرار می‌دهد.

 

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان تصریح کرد: در مرحله بعد، پرونده برای تجمیع 10 مورد استعلام، به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه ارسال می‌شود و در صورتی که شرایط برای احداث گلخانه مثبت ارزیابی شود، یک نفر کارشناس از نظام مهندسی بابت بررسی نهایی پرونده معرفی می‌شود.

 

وی یادآور شد: کارشناس نظام مهندسی نیز موظف است که طرح توجیهی و نقشه مربوط به احداث گلخانه را تهیه کند. البته اگر گلخانه مذکور مانند سایر گلخانه‌های احداث شده باشد، کارشناس نقشه و طرح توجیهی «تیپ» را مد نظر قرار می‌دهد ولی اگر گلخانه مورد نظر منحصر به فرد باشد، کارشناس موظف است که نقشه و طرح توجیهی جداگانه تهیه کند.

 

اوجاقلو تصریح کرد: در نهایت پرونده تکمیل شده با همه اسناد به مدیریت باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان ارجاع داده می‌شود و بعد از طی مراحل بررسی، تقاضای احداث گلخانه طی نامه‌ای به سازمان نظام مهندسی کشاورزی ارسال می‌شود تا صدور مجوز صورت بگیرد.

 

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان تاکید کرد: چنین شرایطی مخالف با اصل 44 واگذاری امور به بخش خصوصی است ولی با توجه به این‌که استان زنجان با اهداف تعین شده برای توسعه گلخانه فاصله زیادی دارد، تسهیل فرآیند صدور پروانه تاسیس گلخانه به صورت موقت توسط سازمان جهاد کشاورزی انجام می‌شود تا زمانی که شرایط بهبود یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: