• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-17714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان:

زباله‌های بیمارستانی در استان زنجان بی‌خطرسازی می‌شود


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان اظهار کرد: زباله‌های بیمارستانی در استان زنجان بی‌خطرسازی می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، سیدرضا موسوی مشکینی در چهارمین دوره جشنواره «من، زمین، بهار» با اشاره به مدیریت پسماند استان، اظهار کرد: مدیریت پسماند یکی از مسائل مهم در حوزه محیط زیست است که باید به آن توجه شود و به نظر می‌رسد که تفکیک زباله باید از مراحل ابتدایی تولید زباله یعنی در خانه‌ها صورت گیرد، ضمن اینکه چند استان نیز از این مرحله آغاز کرده‌اند و در این زمینه هم موفق بوده‌اند.

 

وی ادامه داد: مدیریت پسماند متاسفانه در دوره‌های متفاوت به طرق مختلفی صورت می‌گرفته و به صورت دوره‌ای با روش‌های مختلف از بین برده می‌شده است که هیچ کدام هم چندان به نتیجه نرسیده و میلیاردها تومان صرف جمع‌آوری و تلنبار شدن زباله‌ها شده است.

 

این مسئول با اشاره به اینکه خوشبختانه بیمارستان‌های استان دارای دستگاه‌های بی‌خطر کردن پسماند هستند، گفت: زباله‌های بیمارستان‌ها نیز در استان بی‌خطرسازی شده و از بین می‌رود.

 

وی با اشاره به اینکه دو موضوعی که در حوزه محیط زیست اهمیت دارد مدیریت محیط زیست انسانی و مدیریت محیط زیست طبیعی است، گفت: این موضوعات گاهی قابل تفکیک بوده و در برخی مواقع نیز نیستند.

 

موسوی‌مشکینی افزود: در سال‌های اخیر یک اتفاقات خوبی صورت گرفته است و آن حساس‌سازی مردم در این زمینه است که این حساس‌سازی به طریقی نیز موجب حفاظت از محیط زیست می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه محیط بانان یکی از مظلوم‌ترین اقشار حافظ محیط زیست هستند، گفت: این قشر خط مقدم مواجهه با مشکلات محیط زیستی هستند و در گذشته محیط‌بانان در حوزه صید و شکار ورود پیدا کرده بودند که امروز این حوزه گسترده‌تر شده است.

 

در ادامه این مراسم، کار آفرین برتر عرضه محیط زیست اظهار کرد: فعالان محیط زیست به چند گروه تقسیم می‌شود که برخی از این فعالان تنها نام فعال محیط زیست را یدک می‌کشند و دسته دیگر نیز در واقع نگران واقعی محیط زیست هستند و دل‌شان برای محیط زیست می‌سوزد.

 

سینا دیباجی ادامه داد: کمپین «آرامان زنگان» سال گذشته در سومین دوره این جشنواره کار خود را آغاز کرد و با تاسیس این کمپین، کار تفکیک پسماندهای شهری انجام شد.

 

وی افزود: این کمپین اولین سرویس آنلاین پسماند است که یک سری کیسه‌های زباله رنگی را در اختیار ارگان‌ها و نهادهای ویژه قرار می‌دهد که زباله‌های شهری خود را تفکیک کنند. همچنین این کمپین به صورت هرمی کار می‌کند و بالغ بر 500 خانوار را تحت پوشش قرار داده است.

دیباجی افزود: با توجه به موازی بودن کار کمپین «پویش زنگان» و «آرامان زنجان» این دو کمپین در کنار هم قرار گرفتند و کاری که پیش از این کار کمپین پویش زنگان بود و درب‌های بطری را جمع‌آوری و در خرید ویلچر استفاده می‌کرد نیز با کار آرامان زنگان ادغام شد.

 

وی افزود: در حال حاضر این کمپین قراردادی را با شهرداری و سازمان مدیریت پسماند برای تفکیک زباله شهرک کارمندان بسته است که در جهت انجام کار نیز با مشکلاتی روبه‌رو شد.

 

دیباجی با اشاره به اینکه نیازمند حمایت از سوی مسئولان هستیم، افزود: سعی داریم بعد از کار تفکیک زباله شهرک کارمندان، کار کمربند شمالی را به عهده بگیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: